ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Під петицією я ставлю і власний підпис

Під петицією я ставлю і власний підпис

Президент Володимир Зеленський вирішив скасувати військовий парад на День Незалежності, а зекономлені кошти віддати українським воїнам у вигляді премій. «Хочу поділитися з вами нашою новою ідеєю. Зазвичай 24 серпня у нас проходить військовий парад. Такий помпезний і точно не дешевий. Краще ці гроші виділити нашим героям. І ми прийняли рішення виділити 300 мільйонів гривень на премії всім нашим військовим», – сказав Зеленський.

Добре, що поки – це тільки ідея. Отже, є ще «вікно» до оприлюднення відповідного указу. І його почали заповнювати прихильники петиції про проведення параду своїми підписами. У ній слушно наголошується: «Під час триваючої військової агресії з боку Російської Федерації  українські воїни, Збройні Сили, Національна Гвардія, інші збройні формування, добровольці, ветерани, волонтери, сім'ї загиблих, полонених та всі, хто докладає зусиль для оборони нашої землі від загарбників, заслуговують на увагу і пошану… Проведення військових парадів в останні роки стало символом сили та нездоланності Українського Війська, демонстрацією здобутків військово-промислового комплексу, актом вшанування світлої пам'яті тих, хто віддав життя за мирне небо над більшою частиною нашої прекрасної країни. Скасування проведення військового параду виглядає невдалим заграванням з ворогом і може свідчити про перші кроки до капітуляції».

Не знаю, як із заграванням із ворогом, а от із військовим електоратом перед парламентськими виборами, то це здається очевидним. До того ж, з огляду на бюджет, майже беззатратним: на кожного українського військовослужбовця має припасти десь трохи більше тисячі гривень. Це – якщо ділити порівну. З цього приводу волонтерка, народний депутат Оксана Корчинська сказала: «За тисячу гривень гідність не купиш». Вона знає, що каже, адже на лінії фронту ця смілива і невтомна жінка буває частіше за багатьох міністерських чиновників і настрої там військових їй відомі з перших уст. Ота «президентська тисяча» не замінить їм нестачу уваги і шани, про які йдеться у петиції. А парад під час війни – це не тільки демонстрація військової сили, а й, чи не насамперед, вияв глибокої поваги до захисників Вітчизни.

Я вдвічі старший за нашого президента, а тому про авторитет людини в погонах і сприйняття суспільством військових парадів під час та після радянсько-німецької війни знаю не на рівні прочитаного і побаченого на  екрані. Про листопад 1941-го сказати нічого не можу. А от стосовно Параду Перемоги 24 червня 1945-го пригадую, як ми разом із дорослими стояли на перехресті двох центральних вулиць нашого містечка і слухали репортаж із Красної площі. Вдома радіо ще не було, головним інформатором служив алюмінієвий репродуктор, прикріплений до верхівки дерев’яного стовпа, що стояв на тому перехресті. Там і збиралися. А невдовзі дивилися документальний фільм «День Победы» – перший радянський кольоровий фільм, котрий пройшов через усі міста і села країни, вселяючи впевненість у силі країни  і непереможності народу. Безпосереднє враження від параду, як бачите, не стерлося й досі.

Сьогодні ми знаємо значно більше про минулу війну, багато на що дивимося по-іншому. Але не піддаємо сумніву, що слова про єдність армії з народом тоді не були порожніми словами.  Чого не скажеш про день сьогоднішній. Звичайно, масштаби тієї війни  були незрівнянно більшими. Але, як і тоді, сьогодні гинуть бійці та мирні громадяни, як і тоді, над країною нависла смертельна небезпека. Однак, поза зоною бойових дій усе це сприймається як щось дуже далеке, таке, що нас ніби й не стосується. Навіть на рівні підсвідомості. 

Показовий приклад. Нещодавно окупанти під Водяним  підступно розстріляли санітарний автомобіль, загинула санінструктор, сержант морської піхоти, кавалер ордену «За мужність» Ірина Шевченко, котру бійці називали «мамою».. Херсонці, стоячи  на колінах, зустрічали домовину з тілом своєї землячки. Цей півхвилинний сюжет показав, зокрема, й один начебто патріотичний канал. А потім ведуча бадьоро повідомила  про те, що народний депутат Ольга Богомолець внесла  до Верховної Ради проект закону про «дематюкацію» і додала добірку  веселих коментарів до цього.  Отак ми відчуваємо чужий біль і так переживаємо події на сході. «Не спи, моя рідна земля! Прокинься, моя Україно!»

Хочу сподіватися, що президент відмовиться від «нової ідеї». Це його не принизить – навпаки: засвідчить, що він дослухається не тільки до свого оточення. А оті триста мільйонів для преміювання військових знайдуться й без відміни параду. У всякому разі прем’єр-міністр Володимир Гройсман у цьому запевнив.

729 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.