ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Пам’яті репресованих радянською владою: в обласному архіві відкрили кімнату-музей. ФОТО

Пам’яті репресованих радянською владою: в обласному архіві відкрили кімнату-музей. ФОТО

Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій у виставковій залі корпусу №2 Державного архіву Кіровоградської області відбулася людна презентація трьох нових науково-документальних видань з серії «Архівні документи свідчать» та відкрито кімнату-музей «Пам’яті репресованих радянською владою».

Архівістам, музейникам, журналістам та іншим гостям ДАКО презентував книги «54-10, або Жінки «контрреволюції» (співавтори Оксана Бабенко, Олег Бабенко та Віктор Білоус), «Флюгер репресій: Обличчя або «Наша» «Ве» - «Ка – «Пе», та ще маленька «бе» (співавтори Оксана Бабенко та Віктор Білоус) та «Безвіз-39» (співавтори Олег Бабенко та Віктор Білоус)  його директор Олег Бабенко.

А першу екскурсію новоствореним музеєм провела начальник відділу археографії та використання документів Тетяна Гончарова.

У ході заходу виступили речник управління СБУ в області Марина Яковенко, а також працівники архіву Віктор Білоус,Вадим КолєчкінБорис Шевченко та Іван Петренко.

- Жодне стихійне лихо, жодна епідемія не забрали в Україні стільки життів, як політичні репресії, що проводились в Радянському Союзі. Ви тут бачите лише невеличку верхівку того айсберга документів, пов’язаних з діяльністю радянських каральних органів, які зберігаються в нашому архіві. А вони, в свою чергу, - лише частина того айсберга документальних свідчень про безпідставні репресії, які збереглися в Українській державі в цілому, - сказав пан Іван.

Додамо, що в заході взяла участь заступниця голови ОДА Світлана Лобанова.

Фото автора

405 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.