ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Пам’ятаю міцні й теплі татові руки, – донька розповіла про талановитого вихідця з Кіровоградщини. ФОТО

Пам’ятаю міцні й теплі татові руки, – донька розповіла про талановитого вихідця з Кіровоградщини. ФОТО

16 вересня в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського провели захід, присвячений столітньому ювілею уродженця Володимирівки Великовисківського району, театральної легенди нашого міста, народному артисту України й Шевченківському лауреату Костянтину Параконьєву (1920-1987).

Завдяки участі доньки артиста Алли Параконьєвої, котра, попри поважний вік, завітала на малу батьківщину з Запоріжжя, інших членів уславленої родини та земляків, яким пощастило бачити пана Костянтина на сцені нашого театру й спілкуватися з ним, захід мав живий та емоційний характер. Його змістовним наповненням стала поважна виставка на основі документів, переданих книгозбірні донькою українського театрального актора, режисера, педагога й кіноактора. Чого варте одне лише листування Параконьєва з хранителем «Хутора Надія» Андрієм Тобілевичем! А також участі в урочистостях обласного Краєзнавчого музею, обласного архіву, Музею мистецтв і літературно-меморіального музею Івана Карпенка-Карого. Зокрема, останній представив рідкісні світлини та програмку «Веселої вдови», котру показували ще в окупованому Кіровограді 1943 року на сцені українського драматичного театру ім Івана Тобілевича, коли Костянтин Параконьєв чи не вперше дебютував на великій сцені, а потім опинився на каторжних роботах в гітлерівській Німеччині. З 1945 по 1967 рік Костянтин Параконьєв був провідним актором і зіркою Кіровоградського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького, зігравши на його сцені близько двохсот ролей.

"З татом і мамою в театрі я – з трьох років. Саме з цього віку пригадую себе під час їх гастролей. Пам’ятаю міцні й теплі татові руки, в яких я, засинаючи, опинялася після спектаклів. Коли ми переїхали наприкінці шістдесятих минулого століття до Запоріжжя там він грав Ярослава Мудрого в однойменній п’єсі Івана Кочерги. Вистава мала великий успіх і в 1970 році тато - перший серед артистів! – отримав Шевченківську премію", поділилася спогадами пані Алла.

На прохання учасників заходу донька артиста розповіла й про цікаві моменти своєї роботи в художньому музеї міста Запоріжжя. Зокрема про кілька відряджень у Київську область до народної художниці Марії Приймаченко, з котрою встановила дуже теплий контакт.

Виступили також Елла Янчукова, оповівши про передісторію студентського театру «Резонанс». Дружина відомого артиста сцени Івана Кравцова Лідія. На її думку на сьогодні таких акторів, як у роки Параконьєва вже немає. Зауважила, що всі без виключення жінки були закохані в Параконьєва. А театрознавець Володимир Шурапов подарував Аллі Параконьєвій свою книгу про театр Марка Кропивницького.


Фото автора


543 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.