ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Опустелення та посуха грунтів - надзвичайно гострі проблеми

Опустелення та посуха грунтів - надзвичайно гострі проблеми

 

Всесвітній день боротьби з опустеленням і посухою —  це міжнародний день Організації Об’єднаних націй, що відзначається щороку 17 червня.

Щорічно людство продовжує втрачати 12 мільйонів гектарів земель та 75 мільярдів тонн родючих ґрунтів, на яких можна було б отримувати 20 млн тонн зерна. Від опустелювання деградації земель та посух безпосередньо страждають близько 1,5 мільярдів людей. А від нестачі води - до 40 відсотків населення земної кулі. Щохвилини у світі деградує 10 га ґрунтів; опустелювання зазнають 23 га земель; емісія вуглецю підвищується на 6150 тонн; від голоду вмирає 16 людей, з яких 12 дітей.

Згадані проблеми є надзвичайно гострими в Україні. Водною та вітровою ерозією уражені близько 57 відсотків території країни; понад 12 відсотків земель страждають від підтоплення. За різними критеріями забрудненими є близько 20 відсотків українських земель. Щороку фіксується майже 23 тис. випадків зсувів. Внаслідок абразії руйнується до 60 відсотків узбережжя Азовського і Чорного морів та 41 відсоток берегової лінії дніпровських водосховищ. Більш як 150 тис. гектарів земель порушені внаслідок гірничодобувної та інших видів діяльності. Кількість підземних і поверхневих карстопроявів становить близько 27 тисяч.[2]

Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області долучається до заходів щодопідвищення поінформованості суспільства в боротьбі з опустеленням і наслідками посухи.

2405 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.