ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
14.09.2018 | 13:48

Олександр Мосiн: вiдповiдальнiсть за вчасний початок опалювального сезону – на усiх причетних до подачi тепла в оселi кропивничан

Олександр Мосiн: вiдповiдальнiсть за вчасний початок опалювального сезону – на усiх причетних до подачi тепла в оселi кропивничан

Вчора, 13 вересня, у мiськiй радi Кропивницького за круглим столом зiбралися керiвники мiської та обласної влади, виконавчих органiв мiськради, очiльники теплогенеруючих та комунальних пiдприємств, мiських ЖЕО, представники ВАТ "Кiровоградгаз", щоб обговорити i спланувати спiльнi дiй для вчасного старту опалювального сезону в обласному центрi та його безперебiйного перебiгу. Про це йдеться на сайті міської ради.

Директор з облiку природного газу ВАТ "Кiровоградгаз" Ольга Добровольська прозвiтувала про готовнiсть газових мереж пiдприємства до нового опалювального сезону та поiнформувала про стан заборгованостi перед постачальниками газу. Представниця газорозподiльчого пiдприємства зауважила, що теплогенеруючi пiдприємства Кропивницького майже не мають заборгованостi за послуги розподiлу природного газу. Борг КП "Теплоенергетик" реструктуризували та сплачується у плановому режимi, i вже до початку опалювального сезону пiдприємство повнiстю розрахується за послугу з розподiлу газу. ДП "Кiровоградтепло" ТОВ "ЦНТI УНГА" навiть має переплату в 1 мiльйон гривень. За спожитий природний газ "Теплоенергетик" має борг перед НАК "Нафтогаз України" 220 мiльйонiв 797 тисяч гривень, в орендованого пiдприємства заборгованiсть складає 167 мiльйонiв 584 тисячi гривень. Представниця ВАТ "Кiровоградгаз" зазначила, що початок опалювального сезону, як i в попереднi роки, залежить вiд трьох складових: укладення договорiв з постачальниками газу, вiдсутнiсть заборгованостi з розподiлу та отримання кожним iз теплогенеруючих пiдприємств номiнацiй.

Заступник міського голови Олександр Мосiн пiдкреслив, що вiдповiдальнiсть за вчасний початок опалювального сезону лежить на плечах усiх, хто має стосунок до подачi тепла в оселi мiстян.

"Першочерговим завданням мiської влади – вивчення системи теплозабезпечення, яка є однiєю з найважливiших iнфраструктур мiста, i це завдання виконали. Першi кроки у напрямку забезпечення сталого опалювального сезону вже зробили. Але слiд зазначити, що через розбалансованiсть системи опалення два пiдприємства, якi забезпечують мiсто теплом, уже не мають технiчної необхiдностi працювати на повну потужнiсть, яку запроектували пiд час їхнього будiвництва. Крiм того, їхнi мережi зношенi, i хоча старi труби при пiдготовцi до опалювального сезону ремонтуються, частково замiнюються, але, щоб кардинально змiнити ситуацiю, нам треба повнiстю перебудувати систему теплозабезпечення", – наголосив заступник мiського голови.

За його словами, щоб модернiзувати систему, треба замiнити усi котли в мiжквартальних та дахових котельнях, збудувати новi мiнi-котельнi, якi забезпечуватимуть теплом садки, школи та медичнi заклади. Такий досвiд у мiстi вже є, минулого року збудували модульну котельню, яка опалює загальноосвiтню школу № 17 та три сусiднi дошкiльнi навчальнi заклади. Також посадовець додав, що важливим кроком на шляху до створення нової системи теплозабезпечення є повна модернiзацiя котельнi на селищi Новому. У мiському бюджетi кошти вже заклали – це близько 17 мiльйонiв гривень, а такi заходи необхiдно провести для того, щоб "загасити" пальники великої i надзвичайно збиткової сьогоднi котельнi.

Олександр Мосiн також нагадав, що у Кропивницькому вже працює програма оптимiзацiї системи теплопостачання. У програму включили 96 будинкiв, у яких залишилось не бiльше 5 квартир квартир iз централiзованим теплопостачанням. Власники близько 200 квартир зможуть встановити системи автономного опалення, сплативши 15 % вiд її вартостi. За словами заступника мiського голови, програма дозволить теплогенеруючим пiдприємствам економити, оскiльки при вiдключеннi вiд централiзованого теплопостачання зменшаться втрати тепла у трубопроводах житлових будинкiв та мiсцях загального користування.

Зараз теплопостачальнi пiдприємства вже направили листи до НАК "Нафтогаз України" з проханням укладення договорiв на постачання природного газу на 2018-2019 опалювальний сезон. Але для врегулювання питання отримання номiнацiй необхiдно внести змiни до законодавчих актiв.

"На даний час уже пiдготували змiни до закону України № 1730 "Про заходи, спрямованi на врегулювання заборгованостi теплопостачальних та теплогенеруючих органiзацiй та пiдприємств централiзованого водопостачання i водовiдведення за спожитi енергоносiї", а саме подовження або перенесення термiну реструктуризацiї заборгованостi за спожитий природний газ до 1 сiчня 2018 року. Крiм того, ми чекаємо внесення змiн до Постанови Кабiнету мiнiстрiв № 187, вiдповiдно до якої, для отримання номiнацiй будуть враховуватись не лише пiльги та субсидiї, а також сума невiдшкодованої з держаного бюджету рiзницi в тарифах", – повiдомив Олександр Мосiн.
233 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.