ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Олександр Мосін: Усі землекористувачі повинні бути чесними у питанні нормативно-грошової оцінки землі

Олександр Мосін: Усі землекористувачі повинні бути чесними у питанні нормативно-грошової оцінки землі

Останні тижні у Кропивницькому активно обговорюють тему нормативно-грошової оцінки землі. Дехто не розуміє нової вартості сплати за землю, а хтось із новою «нормативкою» цілком розібрався. Противники нової нормативно-грошової оцінки землі пропонують скасувати рішення. Про усі нюанси цієї теми детально розповів заступник міського голови Кропивницього Олександр Мосін.

–  Чому питання нормативно-грошової оцінки постало минулого року?
–  У 2009 році розробили і прийняли нормативно-грошову оцінку землі Кропивницького (тоді ще Кіровограда). На підставі цього документу оподатковували землі містян. Законодавство передбачає кожні 5-7 років розробляти оновлений такий документ. У 2016 році з міського бюджету виділили кошти для розробки технічної документації. У тендері на розробку взяли участь три підприємства. Його виграло херсонське підприємство «Нові технології». Вони запропонували найменшу вартість – 320 тисяч гривень. Після того, як зробили певний обсяг робіт, документацію подали на експертизу до Києва. Позитивний висновок отримали не одразу. Але після проведеної роботи експертами, ми отримали позитивний висновок. Опісля документ винесли на розгляд депутатів міськради, прийняли його у середині минулого року. Тобто, аби з початку нинішнього року його можна було застосовувати, він пройшов усі відповідні інстанції.
–  Олександре Володимировичу, а чи була можливість у землекористувачів ознайомитися із новою платою за землю?
–  Коли рішення прийняли на сесії міськради, а це у липні минулого року, воно було оприлюднене на сайті міськради. Також і у податковій говорили, що із 1 січня 2019 року застосовуватимуть нову нормативно-грошову оцінку. Проте дехто не звернув на це уваги. Хочу наголосити на тому, що є ще один документ – наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України. Ним законодавство спонукало землекористувачів навести лад у користуванні ділянками. Тобто, якщо немає інформації у державному земельному кадастрі, кадастрового номеру, цільового використання земельних ділянок або меж, то застосовується коефіцієнт 3.
–  Говорять, що нові платіжки, які надійдуть землекористувачам, будуть завеликими. Чи дійсно це так?
–  Наведу приклад користування земельною ділянкою під житловим будинком. Якщо людина має документ на право приватної власності, зрозуміло що нормативно-грошова оцінка становить 445,92 гривні за один метр квадратний. Якщо проіндексувати з коефіцієнтом 1,06 – 472,68 гривні. Якщо людина використовує тисячу квадратних метрів, нормативно-грошова оцінка становить 472 тисячі гривень. Але рішенням міськради передбачено сплату земельного податку від нормативної оцінки 0,03 %. Якщо це перемножити, отримаємо близько 140 гривень, поділимо на 12 місяців – понад 11 гривень на місяць. І ось це – плата за користування десятьма сотками землі.
–  Як вплине нова нормативно-грошова оцінка на собівартість продукції місцевих товаровиробників?
–  Взагалі на собівартість продукції впливають багато факторів. Зрозуміло, що кожен виробник закладає усі витрати, а потім вираховує рентабельність. І земельний податок також лежить у площині нарахування  собівартості продукції. Багато підприємців зверталися і ми працювали разом. Загалом побачили, що велике зростання відбулося у результаті появи наказу Мінагрополітики, яким установлено коефіцієнт 3. Якщо ми говоримо про попередню (341,96 гривні) і нинішню нормативно-грошову оцінку (445, 92 гривні) то збільшення становить 30 %. У залежності від розміщення земельної ділянки, впливу на неї відповідних локальних факторів – плата змінюється. Є приклади, коли плата за землю по Кропивницькому зменшилася, і навпаки – зросла. Усе – індивідуально. Але, коли говорять, що плата збільшилася, приміром, у сім разів, – це неправда. Скоріш за усе, це через наказ Мінагрополітики. Тоді необхідно документацію привести до норми. Якщо потрібно приймати відповідні рішення на сесії міської ради, то депутати погодилися їх приймати за спрощеною процедурою.
–  Опоненти нової нормативно-грошової оцінки наводять аргументи, що мовляв «Обленерго» може підняти свої тарифи. Це можливо?
–  Як можна говорити про підприємство, яке займає монопольне становище в країні. Це не доцільний приклад, адже їм тарифи встановлює НКРЕКП. Знову ж таки, якщо виникають якісь питання, то необхідно привести до ладу всю земельну документацію.
–  Депутат міськради Олександр Цертій під час своєї прес-конференції навів приклад, що підприємство «Запоріжсантехмонтаж» завдяки новій нормативно-грошовій оцінці може зазнати збитків. У витязі з технічної документації вказано код цільового використання земельної ділянки (11). Проте їм застосували коефіцієнт 3.
–  Якщо повертатися до коду цільового використання земельної ділянки, то у розділі 11 є ще чотири групи, які пояснюють вид промисловості. Якщо там буде код 11.02, то застосовуватимуть коефіцієнт 1,2. Відповідно нарахують іншу вартість. Підприємству необхідно розробити обмінний файл, звернутися до ЦНАПу. Держгеокадастр отримає ці документи, внесе відповідні зміни. Підприємство отримає новий витяг, заповнить податкову декларацію та зробить розрахунки на нову плату.
–  Олександр Цертій запропонував скасувати рішення про нову нормативно-грошову оцінку землі ? Чи можливо це зробити?
–  Не можна відмінити нову нормативно-грошову оцінку землі, якщо її розробили у відповідності до усіх нормативно-правових актів. Повернутися до старої – теж буде неправильно. Це усе на рівні законодавства.
–  Чому нормативно-грошова оцінка у різних містах становить різну вартість?
–  Усі міста – різні. Вони різняться площею, чисельністю населення, щільністю забудови. Також важливі роки прийняття цієї документації. Тому говорити, що у Кропивницькому зависока нормативно-грошова оцінка не є коректно. Адже різні відповідні показники. Також необхідно звернути увагу на зональні коефіцієнти. У Кропивницькому максимальний коефіцієнт – 1,79, і це не найбільший у порівнянні із іншими містами.
–  Олександре Володимировичу, якщо у землекористувачів є певні запитання, що їм робити?
–  Землекористувачі повинні бути чесними. Необхідно зробити єдине – у відповідності до чинного законодавства і розробленої нормативно-грошової оцінки привести землевпорядну документацію у норму, задекларувати усі землі. А це надасть додаткові надходження до міського бюджету.

853 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.