ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Ой, летіли хресним ходом…

Ой, летіли хресним ходом…

«Повітряний хресний хід, приурочений до річниці Хрещення Русі та 265-річчя заснування міста, звершений над Кропивницьким 29 липня 2019 року. Молитовний політ відбувся з лагословення митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа за ідтримки керівництва і працівників авіакомпанії «УРГА». У хресному ході взяли участь настоятель Благовіщенського храму протоієрей Євгеній Назаренко, насельник Єлисаветинського чоловічого монастиря архімандрит Діонісій (Чорний) та клірик Благовіщенського храму протодиякон Миколай Чумаченко. На борту літака перебували святині Єлисаветинського монастиря: список ікони Божої Матері «Єлисаветградська» і перша монастирська ікона святої праведної Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя, з часткою її святих мощей. Під час польоту звершувався молебень з акафістом Божій Матері, підносилися молитви за мир в Україні, злагоду й добробут жителів Кропивницького. Призиваючи благословення Пресвятої Богородиці та праведної Єлисавети, священики благословили місто, окропивши його з неба освяченою водою», – повідомила преса.

Креативно і в дусі часу: сьогодні багато конфесій вдаються до нетрадиційних форм залучення землян ХХІ століття до віри. Мені креативність подобається. Разом із тим зацікавила одна деталь. Моє питання стосується «частки святих мощей матері Іоанна Хрестителя праведної Єлисавети».

Історія Єлизавети описана в 1-ій главі Євангелія від Луки. Основний епізод євангельської історії цієї героїні — зустріч Марії та Єлизавети. Марія приходить відвідати свою вагітну  кузину, і Єлизавета перша розповідає їй про майбутню долю: «Коли ж Єлизавета зачула Маріїн привіт, затріпотала дитина в утробі її. І Єлизавета наповнилась Духом Святим, і скрикнула голосом гучним, та й прорекла:  Благословенна Ти між жонами, і благословенний Плід утроби твоєї! І звідкіля мені це, що до мене прийшла мати мого Господа?». "Про подальшу долю праведної Єлизавети Святе письмо не повідомляє, обмежуючись лише народженням Івана Хрестителя», – сказано у Вікіпедії. У Википедии ж говориться: «О жизни ее известно из поздних преданий… Греческие синаксарии (зібрання відомостей про святих) сообщают, что Елисавета умерла через 40 дней после бегства в пустиню. В коптских синаксариях сообщается, что Елисавета бежала в Синайскую пустиню и умерла там через 7 лет». Сховатися в пустелі їй із чоловіком та новонародженим Іоанном довелося через наказ царя Ірода повбивати всіх немовлят чоловічої статі. Так чи інакше, тітка Ісуса померла в Синайській пустелі. А Синайська пустеля – це переважна більшість площі Синайського півострова площею в кілька десятків тисяч квадратних кілометрів. Отже, віднайти там могилу праведниці, навіть маючи якісь приблизні координати, неможливо. А тим більше, коли таких координат немає, оскільки про життя Єлизавети відомо лише із пізніх переказів. 

Отож і виникає питання: частку чиїх мощей піднімали в небо святі отці «за підтримки керівництва і працівників авіакомпанії «УРГА»? Вибачте за допитливість.

778 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.