ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Нове життя старим комп’ютерам подарували бібліотекарі Кропивницького. ФОТО

Нове життя старим комп’ютерам  подарували бібліотекарі Кропивницького. ФОТО

«Когда б вы знали, из какого сора // Растут стихи, не ведая стыда»… Якось відразу пригадалися саме ці слова відомої поетеси, коли в Інтернет-центрі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського вперше побачив креативну виставкуцікавих саморобок, виготовлених із деталей комп’ютерів, котрі вже віджили свій вік.

– «Нове життя старих комп’ютерів». Під такою назвою з початку нового року функціонує виставка, що користується незмінною популярністю наших чисельних відвідувачів. Звісно, і школярі, й студенти, й пенсіонери приходять до нас насамперед для того, щоб підвищити рівень своєї комп’ютерної грамотності. Навчаються як працювати з фондами бібліотеки. Як орієнтуватися в соціальних мережах. Як по-сучасному здійснювати комунальні платежі тощо. А у вільні хвилини підходять до ось цих експонатів, оглядають творчий доробок наших працівників, матеріалізований ними у час дозвілля, – розповідає завідуюча Інтернет-центром головного книгосховища області Галина Нікітіна.

– Яким чином поповнюється колекція виробів?

–  Ніби сама-собою… Ось бачите млин, зроблений зі списаної клавіатури. А що навколо нього? Поряд - серед кульбабок - відпочиває мірошник, котрий, як нам здалося, приїхав на гоночному автомобілі. А ще, як і належить, там живе чимало жучків, павучків, метеликів, котрі раніше були деталями компів. А ось їжачок, який не так давно називався «мишкою»…

– Кажуть, що умільці з Інтернет-центру крім ось таких привабливих іграшок навчилися виготовляти навіть жіночі прикраси!

– Так. Погляньте на це намисто, виготовлене з планок, де міститься оперативна пам’ять  комп’ютера. Правда, привабливе?

– А які ще вироби у ваших планах?

– Намагаємося зробити макети хмарочоса і навіть Ейфелевої вежі!

– А що, крім розваги чи певної естетичної насолоди, дає відвідувачам ця виставка?

– Ви не повірите, але для нового покоління користувачів ПК це ще й свого роду музейна експозиція. Настільки швидко розвивається науково-технічний прогрес, що декому з молоді вже доводиться пояснювати, що таке дискети тощо. Адже їх, як носіїв інформації, уже перестали випускати й використовувати. Тому дискети більшість людей уже просто викинули як сміття. Зате для креативних особистостей це – деталь, з якої можна виготовити чимало саморобок.

– А що новенького розкажете про основну роботу очолюваного Інтернет-центру?

– На минулому тижні для школярів, студентів та всіх бажаючих провели захід в рамках Всеукраїнського заняття з пошуку фактів. Навчали, як розпізнавати у «всесвітній павутині», де фейки, а де правдива інформація. Причому у всіх сферах людської життєдіяльності: від актуальних нині виборів, до якихось, здавалося б, незначних рекламних моментів, пов’язаних, наприклад, з купівлею-продажем телефонів чи тих же комп’ютерів. А ще, користуючись нагодою, хочу повідомити кропивничан, що хоча у нас і так доволі символічна оплата за послуги, крім четверга, додався ще один безкоштовний для вашої, шановні, роботи й консультацій день, неділя.

– Дякую Вам, пані Галино, за цікаву розповідь. Бажаю й надалі створювати і знаходити нові оригінальні ідеї конструктивного характеру. Хай новотвори радують відвідувачів Інтернет-центру бібліотеки. Адже, як писав Максим Рильський, «У щастя людського два рівних є крила: // Троянди й виноград, красиве і корисне».

Фото автора

500 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.