ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Погляд із Кропивницького: "Нова зовнішня політика" від Медведчука

Погляд із Кропивницького: "Нова зовнішня політика" від Медведчука

Росія ввела санкції  проти 322 громадян України і 68 компаній. Указ підписав прем'єр-міністр країни Дмитро Медведєв. Є у цьому списку й наші земляки. Отже, і у нас, як у людей.

Список став топ-темою на два вихідні дні підряд усіх рейтингових каналів. Хтось гадав, що воно таке, хтось підраховував, скільки у ньому «своїх», а скільки «чужих», а ще хтось казав, що він узагалі складений на похмілля після Хелловіну. Список і справді безтолковий – зрозуміло, за що кремлівське керівництво вирішило покарати, скажімо, Дмитра Линька чи Володимира Парасюка, але що їм поганого зробили «опоблоківець» Юрій Мірошниченко чи Лесик Довгий?

Хоча, це тільки видима плутанина, і я б не ставився до неї легковажно. Це все той же «гібрид», щоб посіяти в умах українських виборців сум’яття, безлад,сплутати орієнтири. Уже з’явилися перші відголоски. Маю на увазі відгук у триколорі (білими літерами на тлі синьої і червоної полос): «Санкції Путіна: Порошенко друг Кремля. Тимошенко ворог Кремля».

Я не порохобот і не юлєненависник. Не вірю ні астрологам, ні, за незначним винятком, соціологам. Ще не знаю, за кого голосуватиму, зате знаю, за кого – ні. Думаю, що обом вищеназваним персонажам пора поступитися іншим. І взагалі вважаю, що у час, який залишився до виборів, слід не галасувати, а думати. Намагатися зрозуміти, що за чим стоїть. У даному випадку за наведеним слоганом стоїть або ж надто завуальована іронія в бік Кремля, котру рідко хто прочитає так, як хотів автор. Чи дешева провокація. Бо говорити про людину, що доклала стільки зусиль, або звільнити Україну від господарювання Московського патріархату, як про путінського «дружбана», можна лише адресуючи цей месидж «корисним ідіотам».

Хоча він має слабке місце – нагадує, що російський президент таки всерйоз сподівається на результати виборів в Україні. Саме виходячи з цього, думаю, й слід оцінювати претендентів на посаду глави держави чи депутатський мандат і риторику трибунів та златоустів, котра супроводжуватиме виборчу кампанію – як президентську, так і парламентську.

Зверну увагу на один аспект. Росія сьогодні грається у «войнушку» на межі війни холодної і гарячої. Щоб про неї не забували, бо «зачем нужен такой мир, если в нем не будет России». Не буде нагорі  – на рівні з усіма їй жити принизливо. При цьому Україну  і впритул не бачить як щось суттєве, хіба що як «міст між Сходом і Заходом». Коли Путіна прориває, він говорить відверто, що як держава Україна не відбулася, коли ж треба додати дипломатії, за нього висловлюється кум. 

«Сьогодні, коли ідея “Великої Європи— від Лісабона доВладивостока” знову наслуху, більше того, має всі шанси бути втіленою вжиття, в України єможливість стати повноправним суб’єктом нагеополітичній арені. Співпраця зЄС іЄАЕС дозволить нашій країні повернути стратегічних партнерів насході від наших кордонів іналагодити вигідну співпрацю іззахідними. Економічна іполітична стабільність— цезапорука незалежності України. Важливо, щоб ценарешті зрозуміли в Києві, проявили мудрість іконструктивний підхід доформування нової зовнішньої політики країни", – рекомендує Віктор  Медведчук.

Знову йдеться про «формування нової зовнішньої політики». Це як старий Новий рік, оксюморон, але з імперською начинкою. Гасло «Велика Європа – від Лісабона до Владивостока» придумане, щоб надурить Європу. В гарячих головах російських політиків воно читається як «Велика Росія – від Лісабона до Владивостока». Ще відомий російський поет, за сумісництвом дипломат Федір Тютчев у своїх політичних творах бачив Росію, яка «охоплює увесь європейський континент і, передусім, Середземномор’я з корінною Європою» (професор Марина Шульга).

Слова про «міст» Віктор Медведчук виголосив рік тому. Сьогодні їх у різних варіаціях повторюють адепти «миру за будь-яку ціну», фактично на кремлівських умовах, що для нас стало б кінцем української державності. Головний аргумент – «сім тисяч кілометрів спільного кордону, і нікуди ми від цього не дінемося». Дурня, на те й  кордони, щоб розмежовувати країни. А стосунки між ними залежать від поведінки сторін. І на цьому – крапка.

Ми, українці, досі не пройнялися глибинним розумінням ситуації, дивимося на загрозу бути поглинутими агресивним сусідом відсторонено, як на щось мало ймовірне. Тому й говоримо сьогодні головним чином про корупцію, крадіжки, сварки тощо. Правильно говоримо, про це треба говорити, з цим боротися,  бо це й формує синдром набутого в умовах безкарності державного імунодефіциту. Тож, перед тим, як матеріалізувати свої симпатії, аналізуймо людину не тільки на чесність і добрі наміри, а й на політичну зрілість, професійну інтуїцію, світлість розуму, її не географічну, а синівську любов до Батьківщини. У нас для цього ще є час.


1006 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.