ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
22.08.2015 | 10:58

Немає бізнесу - нема й боргів, Або чому Березкін продав «Креатив»?

Немає бізнесу - нема й боргів, Або чому Березкін продав «Креатив»?

Новина про те, що Станіслав Березкін позбувся частини свого бізнесу, завдяки якому його називали олійно-маргариновим королем, для деяких кіровоградців стала сенсацією. В місті вже давно було відомо про великі валютні борги підприємств групи «Креатив», втім про те, що Березкін наважиться продати свій найбільший бізнес – мало хто вірив. 

Серед причин, що спонукали Березкіна позбутися кількох заводів, називають шалені борги перед кредиторами. Зі зміною влади бізнес олігарха почав зазнавати серйозних труднощів. 

Компанія має заборгованість із заробітної плати перед працівниками, і якщо на деяких підприємствах її обіцяли погасити повністю, то на інших намагалися вирішити корпоративні проблеми за рахунок людей. Їх просто поставили перед фактом, що одну місячну зарплату доведеться віддати у фонд підприємства, про який вони раніше нічого не чули. 

Крім того «Креатив» заборгував щонайменше 40 мільйонів гривень сільгосппідприємствам області за насіння соняшника та ще 4,6 мільйона гривень «Кіровоградобленерго» за спожиту електроенергію. Частину майна промислової групи арештовано згідно з рішеннями судів, пов’язаних із позовами про відшкодування боргових зобов’язань. 

Щодо причин продажу «Креативу» і його нового власника, то в ЗМІ наводять кілька мотивів і прізвищ. 

Серед нових імовірних власників називають Дніпропетровського олігарха Ігоря Коломойського, компанія «Агрокосм», яка також спеціалізується на виробництві олії та жирів під торговою маркою «Щедро». 

Водночас, за інформацією «АПК-Информ», новим власником по завершенні всіх юридичних формальностей стане колишній співвласник банку «Форум» та спонсор передвиборчих кампаній нинішнього прем’єра Арсенія Яценюка Леонід Юрушев. Слід зазначити, що нинішній прем’єр-міністр інформацію про спонсорство Юрушева ніколи не заперечував.

Колишні ж співробітники «Креативу» стверджують, що Березкін готувався до продажу щонайменше рік, перевівши практично всі активи на інші підприємства, а для переведення персоналу зі свого головного офісу по проспекту Промисловому ще в 2013-му викупив кілька приміщень у самому центрі міста за адресою – вулиця Дворцова, 8, 9, 10, 11 та 12. 

- Підприємства навмисне банкротили, щоб не виплачувати кредити, - стверджує наше джерело. – Це «Креатив», «Креатив-груп», «Креатив-розлив», усього сімнадцять підприємств, які працювали у сфері виробництва олії та модифікованих жирів. Активи почали переводити з них ще у серпні минулого року, бо в них були не просто кредити, а синдикати. Це, коли як мінімум вісім банків дають значну суму кредиту, тому що в одного немає таких коштів. 

На запитання, чому власники не розраховувалися зі своїми кредиторами, наш співрозмовник схиляється до думки, що це більше продуманий хід, ніж скрута.

- Якщо вже на якихось підприємствах і виникли борги, то в них багато інших прибуткових підприємств, - переконаний співрозмовник.

За інформацією нинішніх працівників, новим власником холдингу стала нібито швейцарська компанія, яка передала управління керуючій компанії з Узбекистану. Проте не здивувалися б, якби Березкін перепродав свій бізнес сам собі, тобто своєму швейцарському офшору. Адже в Швейцарії не менш сприятливі умови для оформлення офшорних підприємств, ніж на Кіпрі, де вже зареєстрована компанія, якій, за інформацією «Форбс», належить свинокомплекс  у  Компаніївському районі на 60 тисяч голів.  Але на самому підприємстві мусуються чутки, що власником групи «Креатив» та одним з найбільших роботодавців у Кіровограді через підставних осіб став нинішній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. А диму, як відомо, без вогню не буває. 

Дехто вважає, що олійний бізнес Березкіна став менш прибутковим після того, як його позбавили можливості здійснювати оборудки з незаконним поверненням ПДВ. Звісно, сталося це не тому, що в країні покінчено з такою практикою, а тому що в представників нової влади є свої люди, яким це «необхідніше». 

У зв’язку з цим цілком ймовірно, що син Станіслава Березкіна Максим може піти на вибори мера від «Народного Фронту». 

До речі, щодо відносин Станіслава Березкіна з діючою владою. 

Так, наприклад, є підстави недолюблювати нардепа в нинішнього міністра фінансів Наталі Яресько. Свого часу саме вона була спіробітником, а з 2001-го очолювала фонд прямих інвестицій для підтримки малого та середнього бізнесу Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), який інвестував підприємства в Україні й Молдові. 

Досить гучний скандал свого часу був пов’язаний з Березкіним. WNISEF вклав у його підприємство з виробництва олії «Сонола» 5,2 млн. доларів. Ці кошти були інвестовані в підприємство у вигляді обладнання та прямих фінансових вливань. Але Станіслав Березкін відмовився виплачувати інвестору кредит, посилаючись на те, що обладнання від WNISEF виявилося неякісним. 

Але не зважаючи на все це, чутки про крах бізнес-імперії Березкіних дуже перебільшені й передчасні. Тому що Станіслав Семенович відомий тим, що звик розкладати яйця в різні кошики і має досить прибуткові підприємства в аграрній сфері та з виробництва пілетів. Крім того, олійний бізнес складав лише третину всіх його активів. Як зазначає наше джерело, це лише сімнадцять із 66 підприємств, зареєстрованих на різних людей, але які фактично належать нардепу.


4149 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.