ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Наталя Бондаренко: На нашому фестивалі показали таланти понад 400 дітей із Кіровоградщини і не тільки

Наталя Бондаренко: На нашому фестивалі показали таланти понад 400 дітей із Кіровоградщини і не тільки

У листопаді на сцені обласної філармонії змагалися юні таланти – музиканти, читці, дослідники… Там проходив фестиваль-конкурс «Твоя мрія». Ідея його проведення належить художньому керівнику філармонії Наталі Бондаренко. Зараз, коли фестиваль відійшов у минуле, а юні учасники роз’їхалися по домівках, хто в званні лауреатів, а хто просто пишаючись своєю участю в престижному культурному форумі на теренах області, вирішила  «допитати» Наталю Валеріївну, як усе відбувалося.  Чи є у цього фестивалю якісь перспективи на майбутнє, а чи просто це разовий захід.

Але спочатку кілька слів про ініціатора цієї дуже потрібної справи, котра стимулює в молодому поколінні стремління бути кращими, творити красу. Саме з цією метою і проводяться такі заходи, як фестиваль-конкурс «Твоя мрія»  у філармонії чи популярний у всеукраїнському масштабі конкурс дитячих малюнків «Щаслива дитина –  квітуча Україна» в галереї «Єлисаветград».

Отже, моя співрозмовниця Наталя Бондаренко на посаді художнього керівника обласної філармонії – вже сімнадцятий рік. Чому я про це говорю? Та тому, що  до її приходу ці керівники так часто змінювалися, що я не встигала їх запам’ятовувати. З цього я й розпочала розмову:

– А все-таки, Наталю, на правах давньої знайомої  я можу поцікавитися, як удалося тобі так надовго затриматися у філармонії? Між нами, всі знають жорсткий характер директора філармонії Миколи Івановича Кравченка. Він і сам працювати вміє і від підлеглих вимагає повної віддачі.

– Мабуть справа у тому, що я «роботоголік».  У філармонії ладна днювати й ночувати. І Миколі Івановичу це подобається, бо сам такий! Між іншим, ось і сьогодні, коли ми з тобою розмовляємо, директор прийшов на роботу з високою температурою, абсолютно хворий. Такий у нього темперамент.  Але, я думаю, в мені він цінує і творчу натуру, хоч сам же мене і виховав, як художнього керівника. До речі, ще до того,  як стати художнім керівником, я чотири роки працювала запрошеним лектором у дитячій філармонії. Окрім того була першою ведучою «Травневих музичних зустрічей».

– Не з неба звалилась…

– Що?

–  Вибач, пожартувала. Просто недоречно згадалось, як колись на моє запитання відреагував знаменитий Ельдар Рязанов: «Ви що з неба впали?». …Отже, ти знайшла себе, отримуєш, так би мовити, кайф від своєї роботи,  а в результаті задоволена і публіка! Настільки мені відомо, фестиваль «Твоя мрія» – твоє дітище. Розкажи про це детальніше, будь ласка. А то у мене під впливом деяких культурницьких заходів виникає запитання: чи не занадто ми розфестивалилися.

– Справа у тому, що в останній час мене часто запрошують членом журі  конкурсу, а проводився він у різних містах. У Києві я була навіть головою журі. Придивлялася,  аналізувала, вбирала враження, а потім подумала: «А ми що, гірші? Чому б у себе не провести подібний конкурс, адже у нас скільки талановитих діток, що перемагають на різних усеукраїнських, навіть міжнародних конкурсах. Тільки ж конкурсами охоплена не така велика частина талановитих дітей. Нам треба охопити якомога більше. Для юного музиканта з маленького райцентру чи села виступити на сцені обласної філармонії, що «Зорянам» у «Карнегі-хол». Ось із цього й розпочалося. Приїхала я додому, порадилася з чоловіком (Андрій Бондаренко – продюсер і засновник благодійного фонду мистецьких ініціатив «Атман», що в перекладі з санскриту означає «душа»). Потім ми обговорили це з Миколою Івановичем. Кравченко нас гаряче підтримав. Він взагалі і сам нерідко фонтанує ініціативами. Підтримав нас і департамент культури в особі його керівника Валентини Животовської. Ну а далі – «справа техніки».

– Настільки я розумію, ви «не варилися у власному соку», тобто журі конкурсу досить престижне. Ну, що стосується Остапа Шутка, це зрозуміло. Він давній  друг філармонії, здається, дякуючи тобі. А як вам вдалося залучити італійського валторніста Альберто Капієлло?

– Дякуючи Остапу Шутку. Без перебільшення, він музикант світового рівня. Його творчі контакти допомогли залучити  до членства в журі і Альберто Капієлло, і італійського композитора Ніколло Візаллі. Правда, останній із поважних причин приїхати не зміг і зв’язувалися ми з ним так би мовити  з допомогою телекомунікацій під час конкурсу. Окрім того він  написав твір спеціально для нашого фестивалю. Його виконали Остап і Роман Шутки (скрипка і фортепіано).

Користуючись нагодою, згадаю, що зараз по Україні (тобто в різних філармоніях) проходять концерти сімейства Шутків.  Глава сімейства, його дружина і троє синів дарують людям високе мистецтво музики, свою майстерність і унікальність. Наступного дня після фестивалю Остап з Романом (старший син, піаніст і майбутній композитор) виступили на сцені філармонії з сольним концертом. Та це – до відома. А ми продовжуємо розмову з головою журі фестивалю-конкурсу «Твоя мрія» Наталією Бондаренко.

– А тепер, Наталю Валеріївно, – детальніше про номінації конкурсу. Я так розумію, чим більше номінацій, тим більше шансів у  юних музикантів для здійснення мрії. Адже кожна дитина хоче бути кращою! Треба зазначити, досить влучну назву для конкурсу ви вибрали. Вітаю.

– До речі, змагалися не тільки музиканти. У нас був конкурс читців. Його головний суддя заслужений артист  України кропивничанин Олександр Ярошенко. Переможці визначалися в кількох вікових категоріях. І треба сказати, що у всіх перемогли вихованці Валентини Політаєвої (обласний  ДЮЦ).

Змагалися інструменталісти, композитори, юні теоретики, вокалісти (естрадний і академічний спів). Звісно, не обійшлося і без хореографії. Як я вже говорила, в кожній номінації був головний «оцінювач». Ну хто, скажімо, найкраще оцінить вокал? Звісно, всі ми дослухалися Антоніни Миколаївни Червінської. Почесної голови журі.

– Мені нерідко доводилось чути нарікання, що з  вокалом у нас не все благополучно.  Другої Червінької чекати нема звідки!

– Антоніні Миколаївні вокал сподобався. «Гран-прі» конкурсу отримала Іннеса Локарева, студентка другого курсу музпеду. Красивий голос. Не маю сумніву, ми про неї ще почуємо!

– Тобто – її?

– Чому б і ні! І її і про неї. Дуже цікаво показали себе дослідники. Оскільки я теоретик, то тут уже головна оцінка була моєю.

– До слова, недавно я прочитала книгу Марини Долгих про Юрія Павловича Хілобокова і навіть сама здивувалася, настільки вона мене захопила, адже в музиці я – повний нуль. Спросоння хіба що «Танець маленьких лебедів» не переплутаю.  Успіх  юних дослідників означає, Що у нас з’являться цікаві книги на музичну тематику?

– Ну, про книги я не скажу, але дослідження були цікаві. В плані подачі матеріалу. Наприклад, студентка педуніверситету Таня Ковальчук запропонувала цікаве дослідження «Образ Русалки в музиці». Взагалі я з великою цікавістю знайомилася з цими роботами. Книжки, говориш? А що, будуть і книжки!

– Ми домовлялися, що не будемо згадувати поіменно всіх номінантів. Це б зайняло дуже багато місця.  Але здається мені, що серед призерів переважно таланти з обласного центру. Ось, скажімо, хореографія. Два гран-прі – і обидва у «наших». Ансамбль бального танцю «Конвалія» і хореографічний ансамбль «Вікторія». Прекрасні ансамблі, але…

– Зачекай. У нашому фестивалі-конкурсі показали свої таланти понад 400 дітей із різних куточків Кіровоградщини і навіть гості з Черкас і Кривого Рогу. Серед призерів (нагадую, в номінаціях по три місця і три вікові категоріі) талановиті діти з Устинівки, Ольшанки, Олександрії, Знамянського району, Новоукраїнки… Можу з упевненістю сказати, суддівство було чесне і справедливе. А те, що флейтист із музпеду отримав гран-прі, а тромбоніст,  теж із музпеду – перше місце, то це честь і хвала музично-педагогічному факультету.

Наш фестиваль-конкурс завершився успішно. І тепер ми розпочинаємо готуватися до другого фестивалю, який плануємо провести у квітні.

– В один сезон два фестивалі? Чи не занадто?

– Але ж це вже буде 2019 рік!

–  Дякую за розмову. І нехай здійснюються мрії.


  

441 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.