ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

На Кущівці загородили земельну ділянку та знесли 13 здорових дерев без жодних дозволів

На Кущівці загородили земельну ділянку та знесли 13 здорових дерев без жодних дозволів

Сьогодні вранці місцеві жителі повідомили депутата міської ради Олександра Шамардіна щодо спилу дерев по вулиці Генерала Родимцева за загорожею, яку встановили учора по вулиці Генерала Родимцева, навпроти будинку №81. Дерева порізали та вивозили двома вантажівками в невідомому напрямі. На місці працював ескаватор та з десяток робочих. Дерева знищили, щоб готувати майданчик під будівництво мийки.

На місце виїхав заступник міського голови Олександр Грабенко та керівник міської спеціалізованої інспекції Андрій Максюта. Після їх втручання техніка покинула будмайданчик, натомість приїхали керівник Кропивницького водоканалізаційного господарства Валентина Давидчук, начальник відділу, головний енергетик Кропивницького ВКГ Олена Луценко, представники Кіровоградобленерго та спеціалісти міської спецінспекції. Також були присутні місцеві жителі та голова квартального комітету №14 Надія Салова.

Олена Луценко розповіла, що проводити земляні роботи на цій земельній ділянці категорично заборонено, адже там проходять два силові кабелі напругою 10 000 вольт, які підключені до головної насосної каналізаційної станції, яка обслуговує усе місто. Якщо їх зачепити, у місті може статися техногенна катастрофа. Крім того, під цією земельною ділянкою проходить міжнародний кабель зв’язку. Спеціалісти Кіровоградобленерго підтвердили, що тут знаходиться і вузол електрокабелів, які йдуть до Південно-Східної підстанції. Якщо їх порушити, без світла опиниться центральна частина міста.

Представники забудовника вели себе досить впевнено і запевняли, що усі дозвільні документи у них є, але показати їх не змогли. Спеціалісти міської спеціалізованої інспекції зафіксували факт спилу дерев і хотіли поміряти діаметр зрубу дерева, щоб передати інформацію в екологічну інспекцію, однак, навіть після виклику патрульної поліції та слідчо-оперативної групи, на землі комунальної власності, які наразі перебувають в оренді, їх так і не пустили. Керівник спецінспекції Андрій Максюта написав відповідну заяву до правоохоронців.

Шляхом перемовин керівництва міста та втручання різних служб, забудовники пообіцяли до понеділка призупинити будь-які роботи. Також у них мають перевірити дозвільні документи, адже є підозри, що частина їх – сфальсифіковані.

«На сьогоднішній день все, що від нас залежало – зробили. У понеділок виконавчі органи влади з’ясовуватимуть правомірність надання дозволів та документів, адже є великі питання до тих, що пов’язані з комунікаціями. Забудовника попереджено, що будівництво до з’ясування усіх обставин – заборонено. Поки залишається контролювати це питання та надавати інформацію громаді, яка дуже стурбована», - наголосив Олександр Шамардін.

Нагадаємо, перший паркан з’явився тиждень тому. Місцеві жителі виступили проти забудови та звернулися до Олександра Шамардіна за підтримкою. Депутат надіслав звернення до заступника міського голови Олександра Грабенка, щоб він розібрався у ситуації та законності намірів на будівництво. Шляхом за першим парканом невідомі встановили ще один, учора, де й розгорнулися сьогоднішні події. Наразі відомо, що земельні ділянки перебувають в оренді на 30 років і там планують збудувати мийку для автомобілів та бар із приміщенням для обслуговуванням автомобілів та парковкою. В оренді перебуває і третя ділянка, яка поки ще не огороджена.

Більше фото на сторінці "Рідне місто" у Фейсбуці. 

491 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.