ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
12.09.2018 | 14:58

На Кiровоградщинi зареєстрували перший випадок дирофiлярiозу

На Кiровоградщинi зареєстрували перший випадок дирофiлярiозу

У Знам’янці зареєстрували перший випадок дирофiлярiозу у 46-рiчної мешканки. Про це ідеться на сайті Кіровоградського обласного лабораторного центру.

Жiнка звернулася за медичною допомогою зi скаргами на новоутворення на обличчi, її госпiталiзували та прооперували з дiагнозом дирофiлярiоз. Зі щоки видалили гельмiнт, довжиною 8 сантиметрів

Фахiвцi Кiровоградського обласного лабораторного центру проводять епiдемiологiчне розслiдування випадку з метою встановлення причин та обставин зараження хворої. 

Довідково: Дирофiлярiоз – небезпечне гельмiнтозне захворювання, яке поширене в основному серед тварин (собак, котiв, деяких диких ссавцiв), але останнiм часом в Українi почастiшали випадки цього захворювання i серед людей. Воно спричиняється тонким ниткоподiбним гельмiнтом, який локалiзується пiд шкiрою.

Основним джерелом збудника у першу чергу  є бродячi, а також домашнi собаки та кiшки. Вiд тварин до людини захворювання переносять комарi.

Першi симптоми: поява безболiсної пухлини, в мiсцi якої вiдчувається свербiж, печiя, набряк, почервонiння, можливе пiдвищення температури тiла, головний бiль, загальне нездужання та погiршення зору. Також гельмiнт може мiгрувати  пiд шкiру обличчя  та рук.

В усiх випадках необхiдне хiрургiчне видалення гельмiнта. 

Щоб запобiгти захворюванню необхiдно захищатися вiд укусiв комарiв (проводити засiтчення вiкон та дверей, використовувати спецiальнi засоби захисту – репеленти та iнсектициди), а також правильно доглядати за домашнiми тваринами (своєчасно оглядати їх у ветеринарiв та лiкувати).  

562 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.