ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Аби затвердити проєкт землеустрою, слід звертатися до територіальної громади

 

Відповідно до підпункту 4 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області розпочало передачу територіальним громадам у комунальну власність земель сільськогосподарського призначення державної власності, щодо яких громадяни отримали протягом 2013-2020 років накази про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою й до 15 грудня 2020 р. її не подано на затвердження відповідно до статті 117 Земельного кодексу України.

Рішення щодо цих ділянок будуть приймати вже новообрані депутати територіальних громад.

Слід зауважити, що процес оформлення земельних ділянок не потрібно починати з нуля. До територіальних громад можна буде звернутися із документацією, розробленою на основі дозволу виданого Держгеокадастром.

Додатково.

Передача земель сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад відбувається відповідно до Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

Право власності громади на земельні ділянки виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області вже передано 8,5 тис. земельних ділянок (загальна площа - 138,12 тисячі га) сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів, з державної власності у комунальну.

Пресслужба ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

1120 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.