ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
20.07.2018 | 15:49

На Кіровоградщині розпочали збір стародавніх речей та пісень для майбутнього музею. ФОТО

На Кіровоградщині розпочали збір стародавніх речей та пісень для майбутнього музею. ФОТО

На Кіровоградщині збирають стародавні пісні та речі. Організували експедиції у села області етно-виконавиця Світлана Буланова, журналістка та піарниця Вікторія Семененко і головна редакторка «Нової газети» Інна Тільнова.

«Експедиції назвали на честь моєї бабусі. В офіційних документах вона була Олена Рибалкіна, хоча у селі її називали бабою Єлькою. Бабуся була майстром із випікання короваїв, шишок, завжди співала, вишивала. Зростала у великій родині, де виховувалося 15 дітей, пережила часи колективізації, Голодомор, війну. Я пригадую, як прокидалася о 6-7 годині ранку, а в хаті вже пахло хлібом», – зазначила Світлана Буланова.

І додала, що після смерті бабусі відчула сором, адже не записала, не зберегла, не зафіксувала пісні, які вона знала. Тому пані Світлана вже декілька років мріяла почати збирати старовині пісні із Кіровоградщини, адже переконана, що їх у нашому краї чимало.

У Вікторії Семененко також була бабуся – Наталія Домріцька із села Лозоватка Маловисківського району, а в Інни Тільнової – Софія Бабенко із села Гаївка (колишнє Леніне) Маловисківського району.

«Місія онучок та онуків – пам’ятати про своїх бабусь та дідусів, про своє коріння. Пісня – це наша ідентифікація, заспівавши, багато що можна сказати. Мені здається, цей проект має спонукати онуків, які соромляться говорити українською, носити вишиванку, співати народну пісню, припинити так робити», – наголосила Інна Тільнова.

За її словами, після експедицій у соцмережах виставлятимуть світлини, а також завантажуватимуть відео на YouTube канал.

Дівчата планують зробити музей з привезених речей, а також представити відео з експедицій у кінотеатрі.

Весь проект задуманий на волонтерській основі, відео та фотографії зніматиме Артем Луценко. Експедицію вже запросили у Голованівський район, навіть керівництво району готове організувати транспорт.

Запросити фольклорну експедицію до себе в село можна звернувшись у соцмережах до активісток. 

891 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.