ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
17.06.2019 | 10:11

На Кіровоградщині проживають понад 280 тисяч пенсіонерів за віком

На Кіровоградщині проживають понад 280 тисяч пенсіонерів за віком

У світі нині близько 700 мільйонів – кожна десята людина на Землі – тих, хто досяг 65-річного віку. В Україні кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста частина – самотні люди.  Половині із них потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. Багато літніх людей в Україні страждають від незадовільних житлових умов. Однією з найболючіших проблем, що безпосередньо торкаються всіх без винятку людей похилого віку, є недоступність адекватного медичного обслуговування. Ціни на ліки стають практично недоступними для людей з низькими доходами, якими є переважна більшість пенсіонерів.

Загальна тенденція постаріння населення України повною мірою стосується і Кіровоградської області. Про це інформує прес-служба обласного лабораторного центру.

«У деяких районах, таких як Компаніївський Устинівський, Онуфріївський, Добровеличківський, Новомиргородський, Голованівський загальна кількість людей пенсійного віку досягає 35-42% від загальної кількості населення. Станом на 1 січня  року в області перебуває на обліку 280,9 тис пенсіонерів за віком, інвалідів загального захворювання 44,1 тис, 5,7 тис осіб потребують соціального обслуговування. В обслуговуванні даного контингенту населення приймають участь 27 лікарів та медичних сестер, 138 соціальних працівників. В області функціонують 4 будинки-інтернати та пансіонати для геріатричних підопічних. При 24 аптеках області створені відділи для отримання ліків за пільговими рецептами. Ветеранським організаціям видані пластикові картки для придбання ліків з 15% знижкою у будь-якій державній аптеці на території області», –  констатує лікар-геронтолог ендокринологічного  відділення КНП «Кіровоградська  обласна  лікарня Кіровоградської обласної ради» Тетяна Голікова.

До 2050 року число літніх людей у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість становитиме 2 мільярди осіб.

217 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.