ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

На Кіровоградщині поліція своєю бездіяльністю потурає правопорушникам

На Кіровоградщині поліція своєю бездіяльністю потурає правопорушникам

У це важко повірити, але вже тривалий час поліція Кіровоградщини неспроможна поставити крапку в простій справі, відтак змушена часто виїздити на виклики, даремно витрачати на ті поїздки пальне, час.

Справа дійсно проста. У Добролюбівці Долинського району з хворою дружиною та сином-інвалідом мешкає пенсіонер, колишній фотокореспондент Станіслав Фененко. Його недолік – він не може усвідомити, що нині вже інші часи, а відповідно й інші звичаї, що ніхто не зобов'язаний реагувати на його критику. Виявивши недбальство чи зловживання представниками влади, він вважає своїм обов'язком написати до газети чи поскаржитися в якусь інстанцію. Зрозуміло, що за це нажив собі ворогів в особі сільського голови, районних керівників. Дійшло навіть до того, що один із керівників райдержадміністрації офіційно розпорядився не відповідати на звернення Фененка.

2017 року спільними зусиллями сільського голови, районних керівників та лікарів Фененка намагалися спровадити до психіатричної лікарні. Мотив і підстави були настільки нікчемними, що суддя районного суду не ризикнув задовольняти їхнє клопотання. Допомогла й регіональна служба вторинної безкоштовної правової допомоги, надавши Фененку адвоката.

Не позбувшись опонента «законним» способом, залучили чоловіків, відомих своїм захопленням оковитою, а один навіть відбував покарання за вбивство. Завдання, що ставилося перед ними, – зробити життя сім'ї Фененків у селі нестерпним, примусити їх переселитися в інше село, а ще краще – в інший район. Дехто приходив до них до дому з такою порадою. І тут, як мовиться, найшла коса на камінь. 

Виїздити Фененки відмовилися (хоч і робили спробу знайти підходящу хату), натомість переконалися, що таке терор і бездіяльність правоохоронних органів.

Ось що повідомлялося на сайті РК  про події нинішнього року:

«Увечері 16 квітня на подвір'я Фененків  у балаклавах і з ломаками  заявилися відомі в селі пияки Олександр Михайловський, його родичі Олександр Артеменко і Руслан Артеменко. Останній уже відбував покарання за вбивство. Їх зустріла дружина Фененка Тетяна.
«Я їх відразу впізнала й поцікавилася, чого вони прийшли,– розповідала Тетяна. – Михайловський сказав, що вони прийшли за моїм чоловіком. Я запитала, навіщо він їм. Він відповів: «Будемо його вбивати».
Вона кинулася до хати, повідомила чоловікові про мету появи непроханих гостей. Станіслав не став ховатися. Взявши фотоапарат, вийшов. Почав знімати, Михайловський вибив фотоапарат ломакою. Коли Фененко нахилився його підняти, отримав кілька ударів по голові. Кров, що бризнула з розбитої голови, залила очі, одяг. Михайловський, може, й убив би його, та зламалася палиця. Руслан Артеменко в побитті участі не брав, стояв осторонь.
Фененко кинувся до хати, схопив пневматичний пістолет (поліція перевірила: видачі дозволу на використання з метою самооборони не потребує)  і кілька разів вистрілив у нападників. Вони втекли, покидавши дрючки. Фененки їх зібрали. Майор поліції Олександр  Соколовський, який приїхав за викликом, лише сфотографував знаряддя злочину. Його навіть не вилучили після відкриття кримінального провадження. Й на те є пояснення: його відкрили формально, бо Фененка і досі не допитали, як і його кривдників.
«Я звернувся до старшого слідчого Долинського райвідділу поліції Руслана Голіка, якому доручено розслідувати обставини нападу на мене, щоб він сказав, що вже зроблено і чи я дочекаюся покарання винних. Він мені відповів приблизно так: провадження швидко не проводиться, воно може тягнутися і рік, і два»,– розповідає Фененко.
Його кривдників майор Соколовський забрав у відділ, де вони переночували, а вранці з’явилися вдома, ніби нічого й не сталося. Поводилися зухвало.
«У ніч з 29 на 30 травня, коли наша сім'я вже спала, – продовжує Фененко, – у вікно влетіла цеглина. Я вискочив на вулицю і побачив, як тікає Михайловський. Сховався він у своєї бабці, що мешкає неподалік. Зателефонував у райвідділ, реакції жодної. Зателефонував до чергової частини обласної поліції. Там мені сказали, що Козьяков (нещодавно призначений начальник Головного управління Нацполіції в Кіровоградській області) здивований моїми частими зверненнями, тому хоче  сам приїхати до мене додому, чекайте, мовляв. Невдовзі я здогадався, що то була елементарна відмовка».
Відчуваючи безкарність, негідники продовжили полювання на Фененка. Увечері 11 липня, коли він пішов по воду до криниці, що в городі, до нього підбіг Михайловський і з усієї сили вдарив у обличчя. Фененко упав без свідомості. Оскільки ніс йому було зламано, кров лилася фонтаном.
Якби дружина не кинулася шукати свого чоловіка, той міг би померти від втрати значної кількості крові, адже її не могла протягом кількох годин зупинити швидка медична допомога, що прибула за викликом.  Михайловський утік. Прибулі працівники поліції його не шукали, взяли тільки заяву Фененка і поїхали.
За фактом завдання тілесних ушкоджень 11 липня поліція відкрила ще одне кримінальне провадження, але воно розслідується, як і перше, тобто не розслідується взагалі. Уже згаданий тут старший слідчий Голік усе ще обіцяє потерпілому звернутися до суду за направленням його на судово-медичну експертизу. Що йому заважало досі зробити це, невідомо. До слова, після першого побиття лікарі констатували у Фененка струс мозку, а після другого – перелом носової кістки.
А наступного дня, близько чотирнадцятої години, Михайловський розтрощив паркан Фененків, повибивав вікна. Уже більше двадцяти днів Фененки живуть із вибитими вікнами. Хто бачить їхній двір, думає, що його зачепив торнадо чи ще якесь стихійне лихо».

Не важко здогадатися, що відчуваючи безкарність, Михайловський та іже з ним продовжили терор – влаштовували біля обійстя нічні оргії, кричали, кидали петарди, каміння. Фененки змушені були ночувати з вилами напоготові, і, звичайно ж, викликати наряд поліції для втихомирення п'яної компанії. Коли з районного відділення не приїздили, телефонували в обласне управління. Якщо й там не могли нічим зарадити, телефонували на «гарячу лінію» міністерства внутрішніх справ.

Так відбувалося не раз і не два. Ще Фененко надсилав листи у різні інстанції. Не відомо що найбільше вплинуло, але у всьому вирішив розібратися особисто начальник поліції області Роман Козьяков. Приїхавши до Фененків додому, сказав, що вони чотири місяці не давали йому спокою, тепер він побачив, що не безпідставно. Сфотографував вибиті вікна та розтрощений паркан і порадив нікуди не виїздити, бо тепер ніхто їх не чіпатиме. У цьому їх запевнив і начальник районного відділу поліції Сергій Тюленєв, який навідався до Фененків того ж дня після двадцять другої години. Потім ще приїздили слідчі, нібито проводили слідчий експеримент, бо перекривали рух по вулиці, по три години допитували Фененка та його дружину Тетяну.

Кілька днів вони мали спокій, а потім усе відновилося. Днями він зателефонував до редакції: «Скажіть, куди мені ще звертатися, – минулої ночі нам побили шифер на хаті, а попереду – дощі й зима?»

Телефонував він і в поліцію. Приїхали патрульні, походили навколо хати, посміялися і поїхали назад, навіть не зафіксувавши скоєну шкоду. На те, щоб узяти пояснення в Михайловського та його дружків, часу забракло, а може, елементарного бажання виконувати свої службові обов'язки. Про розслідування кримінальних проваджень мова вже навіть не ведеться. Схоже, долинським поліцейським дуже подобається по кілька разів на тиждень їздити в Братолюбівку.

І насамкінець про відписки. За останніх сім років Фененки їх отримали стільки, що перейшли від поштучного підрахунку до зважування. Так легше й швидше. Кажуть, мають уже три з половиною кілограма відповідей. Жартують, а мали б співчувати тим, хто витратив на них дорогоцінний час.

710 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.