ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
21.05.2020 | 13:26

На Кіровоградщині планують створити меморіально-туристичний комплекс із патріотичним вихованням. ФОТО

На Кіровоградщині планують створити меморіально-туристичний комплекс із патріотичним вихованням. ФОТО

Сьогодні, 21 травня, у Кропивницькому в облдержадміністрації презентували проєкт історико-меморіального заповідника "Чорний ворон". 

Заповідник розташовуватиметься на території Розумівської сільської ради Олександрівського району.

"Це історичний момент для Кіровоградської області. Це місце, де відбувалися історичні події, де люди боронили нашу незалежність. І довели, що ми гідні називатися українцями", – зауважила заступниця голови ОДА Тетяна Волинець.

За її словами, мета проєкту: вшанування пам'яті героїв Холодного Яру, борців за незалежність України – загону отамана Чорного Ворона, національне-патріотичне виховання молоді, створення комплексного міжрегіонального туристичного маршруту "Холодноярські стежки Поінгулля".

"На початку ми зіткнулися з проблемою щодо земельних ділянок. Тому багато часу втратили на упорядкування трьох ділянок. На сьогодні вже отримали дозволи і розпочинаємо працювати над створенням меморіального заповідника", – повідомила Волинець.

Посадовиця зазначила, що зараз перед собою команда проєкту має такі завдання: відтворення сторінки історії, пов'язаної з боротьбою українських повстанців проти радянської влади у 20-х роках двадцятого століття, увічнення пам'ятті героя визвольної боротьби Миколи Скляра – Чорного Ворона та просування бренду "Чорний Ворон" і гасла "Холодний Яр починається з Кіровоградщини".

"На території комплексу діятиме філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, облаштують місця відпочинку, спортивний майданчик, автостоянку, санітарні зони. Крім цього, збудують дорогу та лінії електропостачання. Увагу приділять благоустрою центру села Розумівка, збудують оглядовий майданчик", – наголосила посадовиця.

Голова ОДА Андрій Балонь зазначив, що реалізація проєкту значно сприятиме національно-патріотичному вихованню молоді з чітким розумінням свого коріння та візією власного майбутнього.

Читайте також: Урочище "Чорний Ворон" планують зробити місцем національного значення

161 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.