ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
17.07.2019 | 17:58

На Кіровоградщині ОПОРА виявляє випадки агітації, які ймовірно порушують закон. ФОТО

На Кіровоградщині ОПОРА виявляє випадки агітації, які ймовірно порушують закон. ФОТО

У Кіровоградській області представники ОПОРИ  у передостанній виборчий тиждень фіксували розміщення агітаційних матеріалів у невстановлених місцях, відсутність вихідних даних, агітацію не з виборчого фонду, ймовірний непрямий підкуп виборців та інше.

15-18 липня у Кіровоградській області спостерігачі ОПОРИ написали 15 заяв до правоохороних органів щодо випадків агітації, які ймовірно порушують закон.

Округ № 99

У місті  Кропивницькому зафіксували, що на постері Аграрної партії у вихідних даних замовником матеріалу зазначено кандидата у народні депутати в окрузі № 99 Івана Марковського, хоча він не є розпорядником фонду партії. Також в обласному центрі на підприємствах «Радій», «Гідросила» та «Ельворті» розповсюджували інформаційний бюлетень «Зе!депутат. Слуга народу» без вихідних даних. У виданні розміщені матеріали про кандидата у народні депутати в окрузі № 99 Олександра Дануцу, чинного Президента України Володимира Зеленського, приїзд лідера партії «Слуга народу» Дмитра Розумкова. А також зустрічі містян з кандидатом у нардепи. Жодних даних про тираж, замовника та інше немає.

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували розміщення агітаційні наліпки кандидата-самовисуванця у нардепи Володимира Зайченка без вихідних даних та на електроопорах. Також у невстановлених місцях розмістили агітаційні плакати кандидата у нардепи Олександра Дануци від політичної партії «Слуга народу». На всі випадки спостерігачі ОПОРИ написали заяви у правоохоронні органи.

Округ № 101

Чотири заяви подали в Голованівський відділ поліції ГУНП  у Кіровоградській області. Зокрема, у Голованівську зафіксували банер кандидада Юрія Кузбита від партії «Слуга народу» без вихідних даних; агітаційні плакати кандидата-самовисуванця Олексія Жовноватюка розклеїли на електроопорах, парканах тощо. Також подали заяву на передачу автомобіля (ймовірний непрямий підкуп виборців) для потреб поліції від кандидата-самовисуванця Максима Полякова. Ще одну заяву написали на Полякова щодо розміщення агітаційно-соціального банеру без вихідних даних.

Округ № 102 

Спостерігачі ОПОРИ написали сім заяв до правоохронних органів у містах Знам’янка та Світловодськ щодо агітації з ймовірним порушенням законодавства.  Зокрема, зафіксовано агітаційні плакати без вихідних даних кандидатів.

«Від початку проведення передвиборної кампанії поліцією області зареєстровано 183 повідомлення про події, пов’язані з виборчим процесом. За 7 фактами розпочато кримінальні провадження за ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) та ст. 160 (підкуп виборця) Кримінального кодексу України. Розслідування триває. Також складено 33 адміністративні протоколи. Продовжується перевірка за 77 повідомленнями, за рештою – ознак адміністративних порушень не встановлено», – повідомили в секторі комунікації поліції в Кіровоградській області.

«Спостерігачі ОПОРИ фіксують збільшення активності кандидатів у народні депутати. Наразі йде мова не лише про відсутність вихідних даних на агітаційних матеріалах, а й про ймовірний непрямий підкуп виборців – вручення подарунків установам та закладам тощо», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.
331 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.