ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
10.07.2018 | 12:04

На Кіровоградщині неофіційно – понад дванадцять тисяч наркозалежних

На Кіровоградщині неофіційно – понад дванадцять тисяч наркозалежних

Сьогодні, 10 липня, пройшла прес-конференція виконавчого директора Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Костянтина Данильченка та координатора напрямків «Психо-соціальний супровід пацієнтів ЗПТ» Павла Давлєтбаєва.

На Кіровоградщині програма замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) реалізовується з 2008 року. ЗПТ дозволяє пацієнту повністю відмовитися від вживання наркотиків, продовжуючи нормальне життя, відновлювати його фізико-емоційний стан.

«Головний компонент цієї терапії це – Метадон Гідрохлорид. Він блокує центр задоволення пацієнта. Після цього людина відмовляється від нарковживання», – коментує Павло Давлєтбаєв.

За неофіційними підрахунками, в області налічується понад 12 тисяч наркозалежних, офіційно – 1568 осіб.

Зараз на Кіровоградщині 371 людина користується ЗПТ, з них з ВІЛ-позитивним статусом –131 пацієнт, з вірусним гепатитом С – 178, з туберкульозом – 56.

«До кінця 2020 року ми плануємо відкрити у кожному районі області кабінет замісної підтримувальної терапії», – наголосив Давлєтбаєв.

Також з наркозалежними працюють соцпрацівники. Соціальний супровід у середньому розрахований на 3 роки.

Вартість місячної дози ЗПТ – 600 гривень. Держава на 2017-2018 роки надала кошти на препарат тільки для зареєстрованих на терапію пацієнтів. На 2018-2020 роки Глобальний фонд виділив кошти для ще на 6 тисяч курсів. Таким чином уже за три роки нові пацієнти перейдуть на державне фінансування. Проте на соціальний супровід держава коштів не надала взагалі, а це – 50 % успішного одужання.

283 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.