ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
20.05.2020 | 09:00

На Кiровоградщинi хворiй на туберкульоз фельдшер «видає» лiки у вiконце

На Кiровоградщинi хворiй на туберкульоз фельдшер «видає» лiки у вiконце

Лiкувати туберкульоз Олеся розпочала торiк. Пройшовши стацiонарне лiкування, жiнка була безпечною для суспiльства, не видiляла паличку Коха. Лiкування Олеся продовжила вдома, у рiдному селi неподалiк Кропивницького. Протитуберкульознi препарати їй мав видавати мiсцевий фельдшер. Проте там вона зiткнулася iз зневажливим ставленням до себе, дискримiнацiєю та осудом.

«Я лiкуюсь вiд туберкульозу вдома. Регулярно отримую препарати у фельдшерському пунктi у рiдному селi. Але щоразу йти за лiками менi страшно. Фельдшер замiсть того, щоб видати менi лiки чи пiдтримати морально у моїй боротьбi з хворобою, жбурляє менi лiки у вiконце. Також вiн прямо каже менi, що я можу заразити його дитину, тому я маю брати лiки i швидко бiгти додому... Як можна лiкуватися в таких умовах? Я якнайшвидше хочу вилiкуватись i пiти на роботу. Як вплинути менi на фельдшера, адже я не можу терпiти таке ставлення до мене», – з таким питанням до нашої органiзацiї звернулася клiєнтка Олеся.

Пiд юридичний супровiд жiнку взяв юрист проекту «100% життя та якiсних послуг на Кiровоградщинi» Арсен Арутюнян. Вiн стверджує, що Олеся зазнає вiд фельдшера дискримiнацiї.

«Дискримiнацiя – це ситуацiя, за якої особа за її рiзними ознаками, в тому числi за станом здоров’я, зазнає обмеження у визнаннi, реалiзацiї або користуваннi правами i свободами в будь-якiй формi. Звiсно, крiм випадкiв, коли таке обмеження має правомiрну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхiдними. Це вказано у Законi України «Про засади запобiгання та протидiї дискримiнацiї в Українi». Вiдповiдно до частини 2 статтi 6 зазначеного Закону дискримiнацiя є забороненою. В унiфiкованому клiнiчному протоколi первинної, вторинної (спецiалiзованої) та третинної (високоспецiалiзованої) медичної допомоги дорослим «Туберкульоз», затверджено наказом Мiнiстерства охорони здоров’я України вiд 4 вересня 2014 року № 620, зазначено, що хворi з туберкульозом без бактерiовидiлення можуть лiкуватися амбулаторно протягом всього основного курсу антимiкобактерiальної терапiї за умови забезпечення чiткої контрольованостi лiкування. Протягом амбулаторного лiкування лiкар первинної медичної допомоги сприяє органiзацiї необхiдної соцiальної пiдтримки хворих на туберкульоз, яка мотивує їх до дотримання режиму лiкування та завершення повного курсу протитуберкульозної хiмiотерапiї», – зауважив Арутюнян. 

Юрист пояснив Олесi її права, наголосивши, що згiдно з чинним законодавством України лiкування захворювання на туберкульоз вдома iз отриманням протитуберкульозних препаратiв у закладi охорони здоров’я є можливим. А дiї фельдшера, якi полягали у зневажливому ставленнi до пацiєнтки, не передбаченi жодним нормативним актом. Тому цi дiї можна визначати як дискримiнацiю. Також юрист  запропонував клiєнтцi звернутися письмово зi скаргою до головного лiкаря районного центру первинної медико-санiтарної допомоги.

Олеся прислухалася до рекомендацiй юриста. Пiсля цього фельдшер змiнив своє ставлення до пацiєнтки та видавав лiки у кабiнетi, не осуджуючи.

Вікторія Семененко

Читайте також: Кропивничани мають можливість розповiсти свою iсторiю про те, як вперше протестувалися на ВIЛ 

Кіровоградщина: як хворi на туберкульоз і пiд час карантину отримують лiки 

219 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.