ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

МОЗ пропонує обговорити, як ліцензувати лікарів

Міністерство охорони здоров’я пропонує до обговорення проект Концепції професійного ліцензування лікарів. Сам проект можна знайти на сайті МОЗ.

Як зазначають у МОЗ, проект розроблено з метою підвищення якості надання медичної допомоги шляхом створення ефективного та прозорого механізму допуску до професії лікаря.

“Сьогодні діє система атестації, яка підтверджує стаж, але не професіоналізм і якість роботи. Держава має монополію на послуги з підвищення кваліфікації. Проте, фактично відсутній дієвий механізм персональної відповідальності перед пацієнтом за якість наданої медичної допомоги”, - підкреслили в МОЗ.

В міністерстві підкреслюють, що в результаті запровадження ліцензування при вступі в у вищі медичні навчальні заклади бюджетні місця будуть розподілятися серед найбільш сильних абітурієнтів.

В той же час вже працюючі лікарі складуть спеціальний ліцензійний іспит. Перехідний період триватиме з 2020 по 2024 рік. Ліцензію видаватиме Ліцензійна рада з 30 обраних лікарів. Можливе залучення іноземних експертів.

Ліцензію потрібно буде підтверджувати кожні три роки, надавши особисте освітнє портфоліо та історію медичної практики. У випадку недбалості чи суттєвих помилок лікаря, ліцензія може бути призупинена або анульована.

Експерт проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead Євген Гончар розповів, що нова система навчання, перекваліфікації та відповідальності підвищить якість медичної допомоги та поверне довіру до лікарів.

“Сьогоднішня система оцінки придатності лікарів - це імітація, де головним критерієм є стаж та проходження курсів сумнівної якості. Навчання проводять заклади між якими немає конкуренції. Знання, що вони дають, у більшості випадків, не відповідають сучасним викликам та стандартам.  Професійне ліцензування лікарів важлива системна зміна, яка надасть лікарям більше прав та запровадить індивідуальну відповідальність за власні рішення”, - підкреслив Євген Гончар.

226 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.