ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Мотивація жити: як на Кіровоградщині 55-річна жінка бореться з ВІЛ

Мотивація жити: як на Кіровоградщині 55-річна жінка бореться з ВІЛ

Оксана проживає у селi на Кiровоградщинi. Що таке ВIЛ-iнфекцiя i як з нею жити – ранiше не знала. Тому не вiдчувала вiдповiдальностi за своє здоров’я, навiть, коли почула дiагноз.

"Кiлька рокiв тому менi зробили експрес-тест на ВIЛ. Результат показав, що я ВIЛ-позитивна. Треба було їхати у район на додаткове обстеження – IФА. Але я проiгнорувала це. Думала, що у цьому дiагнозi немає нiчого серйозного, адже у мене не було жодних причин для панiки", – зауважила пані Оксана.

Проте "причини" з’явилися згодом. Жiнцi в одну мить стало зле – брак повiтря, не було, чим дихати.

Тодi у жiнки були рiзнi обстеження та дiагнози. Про ВIЛ-iнфекцiю вона нiчого не казала у лiкарнi, адже вже забула, що колись її дiагностували.

"У лiкарнi сказали, що в мене туберкульоз. До того ж, три роки тому вiд нього помер чоловiк. Поїхала в обласний центр. Знову обстежувалася, але туберкульоз не виявили. Менi запропонували обстеження на ВIЛ. I пiсля результату IФА, пiдтвердилося, що я ВIЛ-iнфiкована. До останнього не вiрила, що у 55 рокiв у мене виявили ВIЛ. Як я могла iнфiкуватися, як? Не хотiла лiкуватися i приймати АРТ-терапiю, але менi треба було щось робити, бо було дуже тяжко дихати", –  зазначила пані Оксана.

У такому становищi жiнку "пiдхопила" кейсменеджерка проєкту "Колобаритив послуг з виявлення та лiкування ВIЛ" ACCESS Pro в рамках програми PEPFAR (2018 – 2023)" Лариса Павлюченко. Вона за порадою медичних працiвникiв зустрiлася з Оксаною i розповiла їй, що з ВIЛ можна жити, якщо приймати АРТ-лiкування. Надала необхiдну соцiально-психологiчну допомогу у перiоди шоку, розчарування, неприйняття статусу, вiдмови вiд лiкування.

"Я кiлька днiв переконувала Оксану, що її стан здоров’я поліпшиться, якщо вона розпочне лiкування. У її випадку вже не було куди вiдкладати. I так багато часу втратила. Але вона хотiла жити далi – i це була головна мотивацiя розпочати АРТ-лiкування. I вона його розпочала", – наголосла Лариса Павлюченко.

Пiвроку пройшло, як пані Оксана приймає АРТ-терапiю. Її стан здоров’я поліпшився. Вона щодня ходить на роботу. I ще в неї з’явилося захоплення – їзда на велосипедi.

Читайте також: Другий шанс: як у Кропивницькому колишній ув'язнений бореться з туберкульозом 

Буду лікуватися: як в області колишнiй вiйськовослужбовець, хворий на ВІЛ, бориться за життя 

ВIЛ-позитивний кропивничанин: Туберкульоз – тепер у минулому 

Чи фiнансуватиме надалi міська влада Кропивницького соцiальну профiлактику правопорушникiв 

207 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.