ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
09.02.2019 | 13:00

Міський голова Кропивницького розповів про прецедент біля храму Успіння Пресвятої Богородиці

Міський голова Кропивницького розповів про прецедент біля храму Успіння Пресвятої Богородиці

У відповідь керівництво місцевої єпархії Московського патріархату, представники якої нині провадять там релігійну діяльність, категорично відмовилось навіть від спільного використання приміщення з помісною церквою. А ввечері 31 січня звідти почали вивозити майно. За повідомленнями місцевих мешканців, від церкви від’їхали п’ять навантажених машин. Про це йдеться на сайті міської ради.

"Надійшла інформація від людей, що з храму невідомі на мікроавтобусі "Фольксваген" щось вантажать і вивозять. У нас була попередня домовленість з ключарем храму отцем Сергієм, що якщо відбуватиметься щось, пов’язане з церковним майном, вони повинні інформувати власника в обов’язковому порядку. Поїхали і переконалися, що дійсно щось в машину вантажили. Викликали поліцію, зараз вона розбирається", – розповів Андрій Райкович.

Власник приміщення церкви – громадська організація "Єлисаветградське православне товариство", одним із засновників якого є міський голова. Він фінансував будівництво храму до обрання, в 2013-2014 роках, як меценат.

"Прецедент неправильний, нездоровий. Ніколи "Єлисаветградське православне товариство" не обмежувало можливостей парафії, вірян чи священиків. Завжди був відкритий діалог. Храмову споруду ми передали для безкоштовного користування. А тут увечері, в темну пору…", – додав Райкович.

На думку Андрія Райковича, у зв’язку із запропонованим переходом парафії до ПЦУ немає підстав для конфлікту, який бачать церковні чиновники високого рангу.

"Для православних людей ніяких обмежень немає, це православний храм, і нічого не змінюється. Він загальнодоступний, він не "режимний", він відкритий, кожна людина може заходити і молитись Богу. І ми у демократичний спосіб зробимо усе необхідне, щоб у центрі України, в обласному центрі, була православна громада, парафія Православної церкви України. Це правильно, це нормально. Я минулої неділі брав участь у службі, яку проводили представники Московського патріархату в храмі Успіння Пресвятої Богородиці, мене запросили до виступу. Я повідомив про своє бачення, про свої наміри. Ніхто нікого із храму не виганяє, але культова споруда перейде у користування до Православної церкви України", – зауважив міський голова.

389 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.