ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Микола Кравченко: У ювілейний сезон будемо знову прославляти свій край у містах і селах Кіровоградщини

Микола Кравченко: У  ювілейний сезон будемо знову прославляти свій край у містах і селах Кіровоградщини

Прямо з порогу кабінету директора Кіровоградської обласної філармонії Миколи Кравченка я вигукнула: "Ми зустрічаємося в історичний день!"

– А що за історія? – перепитав Микола Іванович.

– Сьогодні 29 серпня! (Саме того дня ми традиційно зустрілися, щоб поговорити про поточні справи обласної філармонії напередодні нового концертного сезону), – і відчуваючи, що мій співрозмовник, так би мовити, «не врубався», пояснила: Ми ж усі тепер – пани і президенти, а Слуги народу запрацювали.

– О-о-о!, – застогнав Микола Іванович, не оцінивши мого гумору, – тільки не про політику. Це ви можете говорити і думати що завгодно. Я все-таки людина державницька...

–  Номенклатура, – погодилась я. – Ну, думати ви теж можете, що завгодно.

–  Думати мені є про що. Насамперед, я думаю, як налагодити те, для чого існує філармонія. А тут проблем і проблем. В останні роки ви не чули від нас нарікань, що наші працівники масово розраховуються. А зараз у нас 15 вакантних посад. Причому якщо раніше від’їздили артисти, переважно танцівники, то нині їде обслуговуючий персонал; водії, завідуючий постановочною частиною. І відповідальний за зв’язки з громадськістю помахав ручкою…

– Ерік Чередніченко? І куди він подався?

– До Києва. На престижнішу посаду.

– І як ви тепер будете з громадськістю зв’язуватися? – не дуже вдало пожартувала я.

– Ну тут у нас уже все в порядку. Взяли ми на посаду Айнуру Алієву. Працюватиме і навчатиметься в університеті імені Шевченка…Даруйте, не урочиста увертюра у нас вийшла, як мусило б бути. Давайте розпочнемо з початку. Нинішній концертний сезон у нас як-не-як ювілейний – 75-ий. А філармонії виповнилося 80 років. Ви ніби здивовані? Філармонія створена у 1939 році, але концертний сезон розпочався тільки у 1944 році, що і зрозуміло. Ось і святкуємо два ювілеї. Ну як святкуємо? Всі концерти проходитимуть під рубрикою «75-ий концертний сезон». А відкривається він 25 вересня …концертом Президентського оркестру. Десь за пів години до початку на площі перед філармонією відбудеться дефіле артистів оркестру, а потім у залі філармонії – основна програма. До речі, цікава і насичена. А вже в жовтні концертний сезон буде у розпалі. Чекаємо і Злату Огневич, і Олега Вінника і ВІА «Синій птах»… Кожен повинен отримати те, що його душі ближче.

– Ті, кого ви згадали, моїй душі аж ніяк не близькі, – зітхнула я.

– Знаю. Думаю, «тенори бельканто» вашу душу зігріють.

– О! … Втім, я дещо здивована. А де ж галаконцерт наших артистів?

– Буде обов’язково. 31 жовтня о 18.30 запрошуємо на «Зустріч на Кавалерійській». Так ми назвали наш галаконцерт. А знаєте чому?

– Знаю. Романтично. Старе місто… Ретро… Я бачу у вас і нову афішу оркестру «Єлисавет-ретро» в чорно-білих знімках. На старовину потягнуло?

– Так красиво ж! «Зустріч на Кавалерійській». Звучить? Моя ідея, між іншим. Можете мене похвалити.

– Роблю це з задоволенням. До речі, а як ситуація з ансамблем «Єлисавет-ретро», якщо вже ми про них заговорили. Вони там теж мінялися, настільки я пам’ятаю.

– З приходом до керівництва Олени Фурманової оркестр став повністю молодіжним, дуже креативним. Я задоволений. Хотілось би влаштувати йому хоч кілька сольних поїздок по Україні. Зараз ми над цим працюємо.

– Я люблю цей інструментальний ансамбль. І публіка його любить. Але зараз я скажу таке, що вам не дуже сподобається. Для повноти вражень особисто мені бракує гітариста Валерія Федчишина. Він був таким запальним, що в залі аж температура піднімалася. Ну просто Пако де Лусія!

– Ет, куди хватили! Не заперечую, він хороший гітарист. Але вам завжди чогось не вистачає. То Ярослава Страшного, то Валерія Федчишина. Між іншим, академічний театр музики,пісні і танцю «Зоряни» теж переживає відповідні пертурбації. Не тільки з Ярославом попрощалися…

– Як попрощалися? Він же тимчасово відсутній.

– Ярослав живе і працює в Польщі. Кажуть, навіть прізвище змінив. І його можна зрозуміти. Там у нього перспективи. В «Зорянах» у нас новий соліст Владислав Бурага. Справа не тільки в Ярославі. Пішла в декретну відпуску Таня Яковенко. А взагалі у нас і солістка недавно утвореного тріо «Дежавю» в декретній відпустці.

– Внесок філармонії у демографічну ситуацію! Ви – молодці.

– Це наші дівчатка молодці. Тим більше, що демографічна ситуація в Україні дуже тривожна.

– Скажіть, як на вашу думку, що найбільше заважає творчому процесу?

– Це зрозуміло, кадрова плинність. Пішов у світ танцівник із «Зорян» шукати кращу долю, треба брати нового, вводити в репертуар. Страждає весь колектив. Чи ось камерний оркестр «Концертіно». В колективі в основному – студенти. Випустились, розїхались. Прийшли свіжі сили. І знову по-новому зіграватися. Хотілось би стабільності більше. Але доводиться виходити з того, що маємо. Працюємо. Сьогодні у нас ще одна проблема. Розумієте, у нас досить плідно працює дитяча філармонія. До речі, 9 жовтня концертом «Країна дитячих мрій» відкривається ХХІХ концертний сезон. Публіка, котрій умовно кажучи, за тридцять теж своє отримує, а ось молодь, у тому числі й студентська, нас не тішить. Тут ще працювати і працювати.

– А як щодо ваших проектів, які існували в минулі роки. Скажімо, обмінні гастролі між філармоніями України?

– Звісно, вони продовжаться. В листопаді в рамках обмінних гастролей до нас приїде Волинський народний хор. Географія обмінних гастролей у нас широка. І ще хочу додати, в цьому сезоні ми поновляємо обласний проект «Краю мій, тебе ми прославляємо».

– Започаткований Сергієм Ларіним?

– … І продовжений за часів губернаторства і Олександра Ніколаєнка, і Сергія Кузьменка. Правда, в останній час він якось затих. І ось у 75-ий ювілейний сезон будемо знову прославляти свій край у містах і селах області.

– У новий сезон із новими силами. Артисти ваші гарно відпочили?

– Не чув, щоб хтось вихвалявся екзотичними відпочинками. Якщо говорити про Антоніну Миколаївну (народна артистка України А.Червінська. – В.Л.), то вона відпочивала на городі у мами. Каже, що непогано відпочила. Та що там! Ми люди скромні. Маямами нас не спокусиш!

– Мені залишається побажати Вам щасливого концертного сезону.

– Дякую і сподіваюсь!

Фото – з сайту філармонії


672 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.