ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Міф і реальність: у Кропивницькому презентували виставку однієї фотографії. ФОТО

Міф і реальність: у Кропивницькому презентували виставку однієї фотографії. ФОТО

Учора, 17 вересня,  в рамках «Краєзнавчих студій» в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, що в Кропивницькому, відбулася презентація виставки однієї фотографії під назвою «Маруся Нікіфорова: міф і реальність».

"Захід присвячено подіям Української революції столітньої давнини у нашому краї та цьогорічному Дню міста Кропивницький. Крім представленої фотографії з приватної колекції історика, краєзнавця, колекціонера Віталія Постолатія, відділ краєзнавства книгозбірні підготував також виставку книг та інших друкованих матеріалів, присвячених відомій історичній особистостіпро яку писали відомі земляки Юрій Яновський, Арсен Тарковський, Григорій Гусейнов та інші", – зауважила очільниця відділу краєзнавства Тетяна Колєчкіна.

"Не стверджую на сто відсотків, що на представленій вицвілій від часу світлині ще молодої жінки, - на звороті якої написано «Не поминайте лихом, М.Никифорова», - зображена саме легендарна отаманша. Але є ряд непрямих натяків, котрі вказують саме на це. Зокрема, названий вище підпис. Звісно, щоб остаточно розібратися чи справді перед нами портрет Марії Никифорової, котра у 1918 році двічі була в Єлисаветграді, потрібна експертиза", – наголосив Віталій Постолатій.

Захід пройшов доволі жваво. Цьому сприяла конструктивна дискусія, в якій прийняли участь архівіст Вадим Колєчкін, журналіст Володимир Поліщук, екскурсовод Ірина Сосна та інші краєзнавці.

Фото автора і відділу краєзнавства

679 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.