ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
29.05.2017 | 11:24

«Ми тримали бiй, щоб хлопцi могли повернутися в Дебальцеве», - ветеран АТО з Кропивницького Вадим Довгорук. ВIДЕО

«Ми тримали бiй, щоб хлопцi могли повернутися в Дебальцеве», - ветеран АТО з Кропивницького Вадим Довгорук. ВIДЕО

6 травня у Харковi вiдбулися змагання для бiйцiв АТО «Сила нацiї», якi перенесли ампутацiю внаслiдок поранень. Автором проекту є кропивницький спецпризначенець Вадим Довгорук. Харкiвське видання «Накипело» розповiло про Вадима.

Сержант Вадим Довгорук з Кропивницького пов'язав своє життя з армiєю в 2010 роцi. Вiн служив за контрактом на посадi розвiдника в 3-му окремому полку спецiального призначення. А через чотири роки потрапив в зону АТО. Захищаючи Донецький аеропорт, Вадим отримав перше поранення. Потiм опинився в iнший гарячiй точцi - Дебальцеве. Пiд час бою вiн позбувся руки. Три днi пролежав на морозi, перш нiж його знайшли. За цей час отримав обмороження обох нiг.

Вадим розповiдає, що, вiдновившись пiсля першого поранення в ДАП, знову повернувся в зону АТО. 16 лютого його пiдроздiл вiдправили в Дебальцеве.

«Ми проводили колону. Забирали там поранених i вбитих i вивозили їх на Артемiвськ. По дорозi, на виїздi з Дебальцевого, потрапили в засiдку», - згадує Вадим.

БТР, на якому рухалися українськi вiйськовi, обстрiляв противник. Всередину потрапили двi гранати РПГ, пошкодивши технiку. Їхати далi або повернутися назад бiйцi не могли. Вони вирiшили взяти вогонь на себе, щоб тi, хто рухався позаду, змогли врятуватися.


Пiд час цього зiткнення троє українських вiйськових загинули, п'ятеро потрапили в полон i двоє отримали важкi поранення.

«Пiд час пострiлу менi тодi вiдiрвало руку. Я втратив свiдомiсть, а коли прийшов до тями, командир ще був живий. Ми з ним поспiлкувалися. Потiм вiн помер, а я почав вiдходити. Пiшов метрiв триста до паркану, рухатися далi не мiг - була велика втрата кровi, та й iти було нiкуди», - розповiдає Вадим.

Боєць отримав поранення 16 лютого, а знайшли його лише через три днi. Це був ворожий патруль. Вони доставили пораненого в луганську лiкарню. Там Вадиму зробили першу операцiю. А вже в Києвi лiкарi ампутували хлопцю обидвi ноги. Була четверта ступiнь обмороження, врятувати їх було неможливо.

«Важко було на вiзку. Був довгий процес ... поки зробили протези. Але завдяки хлопцям це все проходило весело. У Києвi ми навiть їздили на вiзках грати в боулiнг», - посмiхається боєць.

Хлопець вступив до iнституту, щоб стати психологом. Вiн на власному досвiдi вiдчув нехватку фахiвцiв, здатних допомогти бiйцям, якi пережили вiйну. Каже, що цi емоцiї можуть зрозумiти тiльки тi, хто пройшов той же шлях.

«Допомога потрiбна не тiльки пораненим, але i просто демобiлiзованим бiйцям. 70% з них потребують психологiчної реабiлiтацiї», - уточнює Вадим.

Вадим продовжує стежити за новинами вiйни, але телевiзор не дивиться. Все дiзнається вiд хлопцiв, якi приходять iз зони АТО на ротацiї. А ще займається реабiлiтацiєю бiйцiв. Вадим став автором iдеї проекту «Сила нацiї» - спортивних змагань для бiйцiв АТО, якi перенесли ампутацiю. Останнi такi iгри пройшли 6 травня у Харковi. У них взяли участь 18 бiйцiв з усiєї країни. 

531 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.