ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
08.11.2018 | 12:30

Майже пiвтисячi переселенців на Кiровоградщині не зможуть взяти участь у виборах в ОТГ

Майже пiвтисячi переселенців на Кiровоградщині не зможуть взяти участь у виборах в ОТГ

На виборах у п’яти ОТГ Кiровоградської областi не зможуть взяти участь 434 виборцi, адже вони є внутрiшньо перемiщеними особами. Самi вибори в об’єднаних територiальних громадах пройдуть 23 грудня. Про це повідомляє команда громадського спостереження "Опора".

На Кiровоградщини вiдбудуться першi вибори у Добровеличкiвськiй селищнiй, а також Мар’янiвськiй, Пiщанобрiдськiй та Попельнастiвськiй сiльських громадах. Також на цей день призначенi додатковi вибори у Компанiївськiй селищнiй ОТГ. Загальна чисельнiсть населення цих п’яти громад – 20 911 мешканцiв.

Як зазначила координаторка Луганської та Донецької областей з питань ВПО при Кiровоградськiй обласнiй державнiй адмiнiстрацiї Валентина Кулачко, 23 грудня на виборах у 3 сiльських та 2 селищних громадах Кiровоградської областi не зможуть реалiзувати своє виборче право 434 переселенцi-виборцi. Усього в областi зареєстровано бiльше 11 000 внутрiшньо перемiщених осiб, серед них – 9 354 переселенцiв-виборцiв.

Вiдсутнiсть дiєвого механiзму змiни мiсця голосування без змiни виборчої адреси не дає змоги формувати мiсцеву владу частинi виборцiв в Українi. Так, наприклад, станом на 5 листопада за даними Мiнiстерства соцiальної полiтики, в Українi взято на облiк 1 520 531 переселенця з тимчасово окупованих територiй Донецької та Луганської областей та АР Крим, що становить майже 4 % виборцiв всiєї країни. Варто зазначити, що ця проблематика стосується виключно мiсцевих виборiв, тодi як на президентських та парламентських виборах такий механiзм передбачено.

Законопроект № 6240 зареєстрований у Верховнiй Радi у березнi 2017 року, проте досi не був розглянутий основним комiтетом правової полiтики та правосуддя. Законопроект передбачає процедуру реалiзацiї виборчих прав вимушених переселенцiв, трудових мiгрантiв та iнших мобiльних всерединi країни громадян на мiсцевих виборах за мiсцем їх фактичного проживання через механiзм змiни мiсця голосування без змiни виборчої адреси. Наступне засiдання комiтету правової полiтики та правосуддя анонсовано на 7 листопада.

231 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.