ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
10.04.2019 | 14:49

Літературний портрет Бориса Ревчуна: продовження знайомства з письменниками Кіровоградщини наживо. ФОТО

Літературний портрет Бориса Ревчуна: продовження знайомства з письменниками Кіровоградщини наживо. ФОТО

У вівторок, 9 квітня, відділ краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського продовжив живе знайомство з письменниками краю. Започаткований прозаїком Василем Бондарем у січні в рамках циклу «Письменництво: теорія і практика» захід, цього разу вилився в зустріч любителів красного письменства з давно відомим далеко за межами Кіровоградщини й України поетом, сатириком і гумористом Борисом Ревчуном.

Професійно читаючи свої надзвичайно лаконічні, змістовні й, як правило, веселі твори, він зупинявся на цікавих історіях їх появи та публікації починаючи з середини1980-х років у сотнях періодичних видань колишнього Радянського Союзу, а потім і незалежної України: від районних і міських до всесоюзних і, нарешті, теперішнього «Голосу України». Його афоризми та вірші неодноразово звучали в радіо- та телепередачах.

Зануренню у творчу кухню своєрідного поета й творця сучасних афоризмів сприяла можливість поставити найнесподіваніші запитання, якою охоче користувалися присутні літератори, журналісти, краєзнавці та бібліотекарі. Тому пан Борис, крім суто літературних, торкався й болючих питань сьогодення, до яких він ніколи не був байдужим..

Модератор заходу – очільник обласної організації Національної спілки письменників України Василь Бондар підтримував тонус зустрічі. Крім того розповів, що Борис Ревчун, котрому незабаром виповниться сімдесят років, -  член НСПУ, кандидат економічних наук, автор не тільки гумористичних та сатиричних літературних творів і графічних карикатур, але й численних наукових та публіцистичних статей, спогадів, нотаток мандрівника, написаних українською, російською та англійською мовами.

Теплі слова на адресу виступаючого прозвучали з уст професора педуніверситету імені Володимира Винниченка професора Григорія Клочека, поетеси Антоніни Корінь та пані Світлани,  дружини незабутнього гумориста й конферансьє Петра Чорноморченка, з яким у юні літа йому неодноразово доводилося виступати на одній сцені. Тут варто уточнити, що Борис Ревчун виступав тоді як вокаліст, виконавець українських народних пісень, якого у місті на Інгулі називали «наш Робертіно Лоретті».

Працівники відділу краєзнавства підготували виставку публікацій письменника, серед яких почесне місце зайняли книги «Усякі думки в чотири рядки» (2017) та «Осінні осяяння» (2018).

Щодо наступного заходу в рамках проекту «Письменництво: теорія і практика» буде додаткове оголошення.


 Фото автора

1215 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.