ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
19.02.2018 | 15:30

Лiлiя Гриневич: Нова українська школа повинна навчити дiтей не боятися помилятися та висловлювати свою думку. ФОТО

Лiлiя Гриневич: Нова українська школа повинна навчити дiтей не боятися помилятися та висловлювати свою думку. ФОТО

Сьогоднi, 19 лютого, Мiнiстр освiти Лiлiя Гриневич побувала у Кропивницькому з робочим вiзитом. У Кропивницькому Лiлiя Гриневич завiтала до НВО №25, де у двох перших класах з 1 вересня 2017 року пiлотують новий Державний стандарт початкової освiти в межах Нової української школи.

"Зараз дiтей треба навчити не боятись помилятися, висловлювати свою думку, щоб у них не з'являлися комплекси. Зараз їм треба розвивати емпатiю та емоцiйний iнтелект", - зазначила Лiлiя Гриневич. 

У двох перших класах, де дiти навчаються за новим стандартом, Мiнiстр освiти проiнспектувала умови першачкiв, їхнi враження вiд нової системи, чи подобаються уроки. 

"Важливо, щоб класи були iнтерактивнi, щоб можна було рухати парти i вiдчувати себе комфортно", - зазначила Лiлiя Гриневич. 

Пiд час вiзиту Мiнiстра освiти до школи батьки школярiв поставили Лiлiї Гриневич кiлька питань. Зокрема вони просили посадовицю забезпечити школи iнтерактивними дошками.

"Цього року ми надали освiтню субвенцiю для розвитку шкiл. Це майже мiльярд гривень. Якщо мiсцевий бюджет до цiєї суми додасть певнi кошти, то буде можливiсть закупити iнтерактивнi дошки у кожну школу. У зв’язку з фiнансовою децентралiзацiєю доходи обласного бюджету зросли майже на 2 мiльярди гривень. Грошi є. Вам тiльки треба говорити про вашi проблеми та аргументувати їхню необхiднiсть", - зазначила Лiлiя Гриневич. 

За словами Мiнiстра освiти на Нову українську школу у Кiровоградськiй областi призначено 3 млн 776 тисяч. З державного бюджету вже видiлили частину субвенцiй на закупiвлю шкiльних автобусiв та природничо-математичних кабiнетiв. НВО №25 – одна цi ста шкiл України, в якiй є пробнi класи. Однак з 1 вересня 2018 року усi учнi перших класiв навчатимуться за програмою Нової української школи. 

"Дiти хочуть iти до школи. Процес навчання стає цiкавим i радiсним. Наразi ми маємо серйозну втрату мотивацiї навчатися, однак завдяки новiй системi ми плануємо зробити процес навчання цiкавiшим" - говорить Лiлiя Гриневич. 

Також у Лiлiї Гриневич сьогоднi запланована зустрiч з освiтянами областi та спiлкування з ними у форматi «вiдкритий мiкрофон».

1001 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.