ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
19.01.2021 | 13:24

Кропивницькому ЖЕО № 1 боржники винні понад шість мільйонів гривень

Кропивницькому ЖЕО № 1 боржники винні понад шість мільйонів гривень

Житлово-експлуатацiйнi компанiї Кропивницького, що здiйснювали управлiння житловим фондом, розпочали свою звiтну кампанiю за результатами дiяльностi у 2020 роцi.

"Ми iнiцiювали публiчну звiтнiсть усiх житлово-експлуатацiйних компанiй мiста. Розпочинає ЖЕО №1, далi – усi пiдприємства комунальної сфери по черзi. Зважаючи на той факт, що мешканцi багатоповерхiвок часто висловлюють критичнi зауваження на адресу управляючих компанiй, такi звiти мають вiдбуватися не рiдше одного разу на квартал", – зазначив міський голова Андрій Райкович.

За iнформацiєю начальниці КП "ЖЕО № 1" Свiтлани Ковальової, у 2020 роцi пiдприємство надавало свої послуги 233 будинкам.

"Великою проблемою для пiдприємства є значна заборгованiсть населення за отриманi послуги. Ми проводимо активну роботу з боржниками: попереджуємо їх та здiйснюємо стягнення заборгованостi, шляхом звернення до суду. Так за 2020 рiк направили 7000 попереджень про сплату заборгованостi та подали до суду 59 позовних заяв. Загальна заборгованiсть споживачiв на кiнець 2020 року становить  6,71 мiльйона гривень. Крiм того, заборгованiсть спiввласникiв будинкiв, якi переданi в управлiння ОСББ, перед ЖЕО № 1 виросла до 506,8 тисячі гривень", – зауважила Ковальова.

Значну частину у структурi послуг, що надають спецiалiсти ЖЕО №1, займає утримання в належному станi прибудинкової територiї. Це: пiдмiтання, прибирання листя в осiннiй перiод, скошування трави тощо. Загальна площа прибудинкових територiй становить 256 тисяч квадратних метрів. 

"Щодо послуги "Прибирання снiгу" то витрати на її надання, як i послуги "Прибирання прибудинкової територiї", враховано усереднено на цiлий рiк. Якщо провести аналiз, то в 2020 роцi при 6-ти денному робочому тижнi у двiрникiв є 303 робочих днi на рiк, з них прибирання прибудинкової територiї здiйснюється упродовж 277 робочих днiв, а прибирання снiгу – 25 робочих днiв, тобто якщо снiгу немає, двiрник здiйснює iншi види робiт: пiдмiтання, винесення смiття, збiр опалого листя тощо", – пояснила очільниця ЖЕО № 1.

Загалом, фактичнi витрати пiдприємства у 2020 роцi становлять 26,359 мiльйона гривень.

За результатами звiту, заступник мiського голови Олександр Вергун звернув увагу керiвництва ЖЕО, що багато послуг виконали на рiвнi 50 % вiд запланованого.

"Такi показники демонструють нам напрямки докладання зусиль у поточному роцi. Тож на 2021 рiк ми плануємо їх суттєво поліпшити", – наголосив посадовець.

Андрiй Райкович запевнив керiвництво головного управлiння ЖКГ i дирекцiї управляючих компанiй, що помилок попередньої каденцiї у сферi управлiння житловим фондом вiн не допустить.

Із повним звітом можна ознайомитися за посиланням.

312 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.