ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Кропивницькому рік: хто і як працює над позиціонуванням нової назви. ФОТО, ВІДЕО

Кропивницькому рік: хто і як працює над позиціонуванням нової назви. ФОТО, ВІДЕО

Вже рік обласний центр носить нове ім’я Кропивницький. З нагоди річниці РК підбиває підсумки про життя міста з новим найменуванням. 

Як ми неодноразово писали, перейменуванню передували штучно організовані мітинги. На площі біля міськради перед сесійними засіданнями неодноразово влаштовували показові «акції-протесту», що супроводжувалися молитовним ходінням під іконами прихожанок православної церкви Московського патріархату, а завершувалися розвезенням «активістів історичної назви» на автобусах підприємства місцевого бізнесмена-прихильника імперської назви. Проти «Єлисаветграда» як імперської назви виступили й організації демобілізованих учасників АТО. За її підтримку активно виступали прихильники «Опоблоку» та «Партії регіонів». Частина громадян підтримували відновлення «саме історичної назви». 


Попри усі баталії більшістю голосів Верховна Рада України 14 липня 2016 року перейменувала місто на Кропивницький. Назву попередньо погодив Комітет Верховної Ради, а також вона була серед переліку можливих найменувань, який до парламенту надіслала Кіровоградська міська рада за результатом громадських слухань. Того ж дня постанова про перейменування набула чинності. 


Противники нової назви звернулися з оскарженням до суду. Подібний позов про перейменування Горішніх Плавнів суд відхилив. Суди по Кропивницькому тягнуться вже близько року, позивачі оголошували суддям недовіру, просили залучити у якості третьої сторони Кіровоградську міську раду. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 15 червня позивачам відмовлено у відводі чергових суддів. Того ж дня суд продовжив строк розгляду адмінпозову ще на місяць. 

Рішення про зміну юридичної назви Кіровоградської міської ради депутати нового скликання не підтримали. У Кропивницькому міська рада досі лишається кіровоградською. У нетрях апарату ради залишився й проект рішення про зміну символіки обласного центру у зв’язку із декомунізацією. Нещодавно громадські активісти навіть ініціювали петицію з вимогою виконати декомунізаційну норму й нарешті зробити міську раду кропивницькою. 

І попри таку пасивність посадовців, чимало активних містян займаються просуванням нової назви й позитивним її позиціонуванням на мапі України. Серед них – Ірина Ткаченко, кандидатка філологічних наук, доцент кафедри видавничої справи та редагування ЦДПУ ім. В. Винниченка, засновниця платформи «Мости до міста», ініціатор Мистецької формації «Типовий поет» Артем Луценко, кропивницька журналістка й поетеса Олена Горобець, історик Юрій Митрофаненко та багато інших небайдужих містян. 

РК розповідав про те, як в рамках урбаністичного проекту «Мости до міста» у Кропивницькому відбувся яскравий фотофлешмоб з фігурним хештегом «Kropyvnytskyi». 

Банер з новим найменуванням та символікою використали й під час першого кропивницького півмарафону. Наразі ведеться робота зі створення брендбуку міста. 

До речі, в перейменованих Горішніх Плавнях новий неофіційний бренд створили відразу після зміни назви. ЗМІ повідомляли про притік туристів до перейменованого населеного пункту. Поглянути які вони, Горішні Плавні, поїхали й деякі кропивничани. Місцеві жителі, навіть зареєстрували петицію створити для туристичної привабливості на відвалах кар’єру фігурний напис «Горішні Плавні» за прикладом відомого пам’ятного знаку «HOLLYWOOD» на Голівудських пагорбах в Лос-Анджелесі. Наразі петиція набрала необхідну для розгляду кількість підписів.  

У коментарі РК Ірина Ткаченко розповіла про ідею створення бренду міста. 

«Ми заснували платформу «Мости до міста». Спочатку це був проект, який подали на розгляд «Британської ради» й отримали фінансування. У рамках проекту запланували декілька воркшопів із розробки візуального стилю міста, створення фото- й відеоконтенту про місто із залученням проактивних містян і провели урбаністичний форум щоб активізувати журналістів, громадських діячів, науковців, привернути їхню увагу до креативних індустрій, які можуть розвивати бренд міста. Проект був малобюджетним, але за ці кошти крім всього іншого ми спромоглися створити урбан-журнал, який популяризуватиме місто, успішні креативні урбаністичні практики, а також фотофлешмоб із хештегом «Kropyvnytskyi». Ми планували поставити фотозону «І love  Kropyvnytskyi», як це роблять в інших містах, але, враховуючи настрої містян й баталії, що були навколо переназви, обмежилися поки мобільним хештегом. Він отримав неймовірний резонанс у ЗМІ, серед людей. Це була мобільна акція, вперше провели її 6 червня на вулиці Дворцовій. Акція дала можливість простежити настрої містян. 

Були люди, які активно відгукувалися на яскравопомаранчевий хештег англійською «Kropyvnytskyi», підходили, фотографувалися, запитували. Були й такі, які говорили, що фотографувалися якби назва була «Кіровоград» чи «Єлисаветград». Багато хто думав, що це політична акція. Але більшість позитивно реагувала, фотографувалася і потім багато цих фото ми простежували в інстаграмі та інших соцмережах. Фотофлешмоб показав, що такі маленькі кроки можуть медійно презентувати наше місто. Адже про нас писали й у столичних і львівських виданнях як приклад креативних індустрій. Власне, це й була моя мета – створити щось дієве, що відразу йде у медійний простір і таким чином ідентифікує назву «Кропивницький» на мапі громадських, креативних, урбаністичних ініціатив по всій країні. Більшість прогресивних громадських організацій, які займаються розвитком міст, ідентифікують Кропивницький як місто, що має нову назву, знаходиться у центрі України й там щось відбувається. Адже із нашими проектами задіяні такі ініціативи як мистецька формація «Типовий поет», Стихійні читання. 

Там, де немає грошей влади відбувається взаємопосилення ініціатив, а завдяки таким міні-грантам громада може робити такі круті й ефективні речі, що, найголовніше, дуже позитивно сприймається людьми. 
Нова назва міста вже мала б примирити усіх, хто притримувався інших найменувань, це незворотній процес. Тому треба докласти зусиль як громадському сектору, так і владі, політичним силам, бізнесу й нарощувати позитивні асоціації з містом. Адже назва дуже позитивна, цікава, легко інтерпретується у різні проекти, заходи, ініціативи, вона вже впізнавана. Тут є можливість запаралелити із театральним брендом, але треба бажання і стратегічне розуміння, що це зараз треба робити»,
- зазначає Ірина Ткаченко. 

Наразі триває робота над брендбуком міста. До його створення долучать фахових дизайнерів. 

«Створення брендбуку ми запланували як одну з великих цілей. Наприклад, Івано-Франківськ свій візуальний стиль розробляв три роки. Ми лише почали, розробили певні візуальні елементи, впізнавану айдентику. 

Її вже апробували на Першому міському півмарафоні. У партнерстві з KOWO запланували воркшоп, де із дизайнерами спробуємо розробити декілька версій, щоб це було професійно і з системним підходом. Не впевнена, що треба робити конкурс бренд-буків. Це має бути продуманий один варіант, який спокійно і ненав’язливо йтиме у місто, як це було у Франківську та доповнюється красивими сувенірними елементами, й сприйматиметься як щось легітимне, офіційно визнане. 

Брендбук це система впізнаваних елементів, які використовуються громадськими організаціями, владою, туристичними фірмами у вивісках, а не лише один логотип. Тобто, це колористика, шрифтовий дизайн, композиція розташування у зовнішній рекламі, сувенірних, інформаційних матеріалах. Наприклад, у Києві можна спостерігати елементи із зображенням каштану, знаку води. У Франківську це елемент вишивки, який розміщується на різноманітних футболках, сумках. У них обіграно назву з буквосполученням «If», тобто, «Якщо …, то Івано-Франківськ»,- розповіла Ірина Ткаченко. 

З нагоди річниці перейменування кропивницька журналістка й поетеса Олена Горобець, яка неодноразово запрошувала в Кропивницький відомих українських письменників, опублікувала віршик «про події в нашому місті». 

У мiстi Кропивницькому
По вулицi Вокзальнiй 
Жила пухнаста кицька
Й вирощувала мальви,
Лiлеї, айстри й крокуси,
Троянди i люпин,
Волошки й гладiолуси,
Гортензiю й жасмин.
Складала їх в букетики 
Носила на базар
Там купувала персики
I сливи на узвар.
На березi Iнгулу
Рибалила вона.
I якось раз акулу
Спiймала. «Дивина!»-
Писали у газетах.
«Оце вже так улов!»
Акулячi котлети
всiм мiстом на бенкетi
вплiтали за столом.
Пан мер покликав кицю
До себе на прийом.
I за таку гостиннiсть
вручив вiн їй диплом.
А ще квитки в театр
По центру в перший ряд
I ще букетик айстр

I звiсно мармелад. 


З Днем народження, Кропивницький!

Приклад елементу візуального стилю нашого міста, який розробляє Артем Луценко, засновник формації "Типовий поет"

4314 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.