ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
07.07.2017 | 13:27

Кропивницьким медикам презентували систему eHealth

Кропивницьким медикам презентували систему eHealth

Запис онлайн на прийом до лікаря без годинного очікування у черзі – це, та багато іншого пропонує систему eHealth (електронна медицина). Проект є частиною реформи медицини, що пропонує нинішнє керівництво МОЗу. Презентацiю проекту провели сьогоднi у Кропивницькому пiд час семiнару для медикiв «Впровадження в Українi в рамках  медичної реформи компоненту ЕНЕАLТН МОЗ України, основи загальнодержавної iнформатизацiї галузi охорони здоров’я».

За словами Iрини Шевченко, менеджера Проектного офiсу eHealth, у разi прийняття законопроектiв щодо реформування медицини, з 1 січня 2018 року медзаклади мають почати використання інструменту електронного документообігу. Наразі триває пілотний проект, у рамках якого у системі eHealth вже зареєструвалося 158 медзакладів з різних куточків країни. 

Впровадження системи пропонують здійснювати поетапно та паралельно із реалізацією медреформи. Передбачається підключення центрів первинної медико-санітарної допомоги та поліклінік до центрального компоненту eHealth МОЗ України. В систему вноситимуться декларації між лікарем та пацієнтом, розклад роботи лікаря, дані про кількість пацієнтів та інше. На «нульовому» етапі впровадження eHealth очікується реєстрація медзакладів первинки у системі, на І-му – внесення декларацій та синхронізація їх із іншими реєстрами задля нарахування зарплатні, а також підключення програми «Доступні ліки». На ІІ-му етапі планують впровадити електронні кабінети лікарів та пацієнтів, що передбачає запис на прийом онлайн, на ІІІ-му етапі – електронна медична картка. 

Сервіс покликаний запустити ідеї медичної реформи, ліквідувати паперову документацію, аби у лікаря було більше часу на пацієнта, синхронізувати дані з різних реєстрів задля зручності пацієнтів і лікарів (наприклад, перебуваючи в іншому місті, довідку про відсутність протипоказань при отриманні прав можна отримати онлайн, звернувшись до свого медзакладу через інтернет). 

Аби впровадити eHealth, медзаклади мають комп’ютеризувати та встановити медичну інформаційну систему. В Україні пропонують 4 медичні інформаційні системи, вартість яких варіюється у залежності від набору функцій. Місцева влада має подбати, аби забезпечити медзаклади технікою та провести навчання. 

Серед позитивних прикладів називали сусіднє міст Черкаси, що за кількістю населення подібне до Кропивницького. Тамтешня влада реалізувала підключення усіх 8 поліклінік до системи eHealth, половина населення міста вже має електронну картку. 

830 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.