ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Кропивницьким читачам презентували монографію столичного професора. ФОТО

Кропивницьким читачам презентували монографію столичного професора. ФОТО

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відомий літературознавець, доктор філологічних наук, професор Національного університету Києво-Могилянська академія  Володимир Панченко презентував велелюдному зібранню свою нову  книгу «Літературний ландшафт України. ХХ століття».

Захоплюючий монолог, промовлений ніби на одному подиху, слухали студенти і викладачі, шкільні учителі і журналісти, бібліотекарі і музейники, письменники й архівісти, митці різних спрямувань, жителі Кропивницького й знані гості зі Львова та Канади: поетеса Маріанна Кіяновська та театральний діяч Павло Босий. Без перебільшення послідовник Демосфена Володимир Панченко тримав у творчій напрузі аудиторію - якщо врахувати й наступну автограф-сесію - понад півтори години. З однаковою увагою сприймалися його цікаві розповіді  і про пророчі твори Лесі Українки, і про викривальне «Диво» Павла Загребельного, і про небезслідне для жінок і української мови перебування в місті на Інгулі Дмитра Павличка, і про багату на пригоди подорож батьківщиною Миколи Хвильового…

Письменник черговий раз довів, що його твори про братів по перу оригінальні, вільні від квазінаукового стилю, оперті на нові архівні матеріали, мемуарні сюжети, інтерв’ю та власні магнітофонні записи живих голосів класиків минулого століття.

З переднім словом про автора книги «Літературний ландшафт України. ХХ століття» виступила завідуюча відділом рідкісних і цінних документів ОУНБ Наталія Зеленська. Враженнями про нове видання поділився професор педуніверситету імені Володимира Винниченка Григорій Клочек.

Бібліотека підготувала також книжкову виставку присвячену творчій і науковій діяльності Володимира Панченка.

Нова книга письменника нещодавно побачила світ у видавництві «Ярославів Вал».

930 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.