ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Кропивницький: відкрито виставку «Майстерня ліногравюри Леоніда Бондаря». ФОТО

Кропивницький: відкрито виставку «Майстерня ліногравюри Леоніда Бондаря». ФОТО

У середу, 12 лютого, в міському художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна, що в Кропивницькому, презентовано художню виставку «Майстерня ліногравюри Леоніда Бондаря».

- Її присвячено 60-річчю відкриття Художньої школи імені Олександра Осмьоркіна міста Кропивницького в рамках музейного мистецького проекту «Галерея дитячого мистецтва». Одним із фундаторів закладу був Леонід Бондар (1938-2013) - заслужений працівник культури України, член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна. Після закінчення в 1960 році Сімферопольського державного художнього училища імені Миколи Самокиша за розподілом приїхав до Кіровограда, де працював у дитячій художній школі викладачем, завучем і понад два десятиліття - директором. Як художник знаходився у постійному творчому пошуку, яскраво виявляв свої мистецькі можливості у живопису та графіці. Виховав не одне покоління талановитих митців, членів Національної Спілки художників України, лауреатів обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів.  На сьогоднішній виставці, організованій з ініціативи нинішнього директора художньої школи Ганни Тимофієнко,  експонується майже тридцять творчих доробків з фонду показових прикладів учнівських робіт, виконаних у 1980-х роках у техніці кольорової ліногравюри під керівництвом Леоніда Бондаря. Ліногравюри юних художників із серій: «Народні традиції», «На ярмарок!», «Світ казок» та «Чарівний побут» - яскраво демонструють високий професійний рівень навчання в художній школі та свідчать про унікальність навичок викладача образотворчого мистецтва Леоніда Бондаря. Бережуть про нього світлу пам’ять, - розповіла директор музею Віта Чернова.

На заході, в якому взяли участь учні та викладачі Художньої школи імені Олександра Осмьоркіна різних років її функціонування та любителі прекрасного, також виступили учень Леоніда Бондаря, художник Андрій Надєждін, директор школи Ганна Тимофієнко, заступник начальника управління культури і туризму міської ради Неля Чорна та інші.


Фото автора

178 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.