ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
14.01.2020 | 12:52

Кропивницький: суд зобов`язав недбалого підприємця замінити товар та відшкодувати моральні збитки

Кропивницький: суд зобов`язав недбалого підприємця замінити товар та відшкодувати моральні збитки

До Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка з проханням надати правову допомогу щодо захиститу її порушеного права споживача. Адже, при купівлі металопластикових вікон та укладенні договору, представник ФОП гарантував якісну роботу проданого ним товару протягом п’яти років. Але через півроку з дня установки уже були помітні недоліки. Виявивши їх, громадянка звернулася до виконавця замовлення з проханням здійснити ремонт або замінити неякісні металопластикові вікна. Її прохання представник ФОП проігнорував.

Правову допомогу надавала фахівчиня Кропивницького місцевого центру з надання БВПД Наталія Цуцман

Відповідно до ст. 8 ЗУ «Про захист прав споживачів», у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати безоплатного усунення недоліків товару у розумний термін. У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у терміни, що встановлені законодавством і на підставі обов’язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

Фахівчиня місцевого центру, узгодивши правову позицію з клієнтом та опрацювавши надані документи та докази, підготувала та подала до суду позовну заяву про заміну товару неналежної якості на аналогічний належної якості та стягнення моральної шкоди, завданої внаслідок дефекту у продукції.

Ленінський районний суд позовні вимоги задовольнив, зобов`язавши ФОП здійснити заміну придбаного товару передбаченого договором з неналежного на належний та стягнути 4 200 гривень витрати пов’язані із залученням експерта і 3000 гривень моральної шкоди.

503 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.