ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Про Новий рiк, старих полiтикiв та iмунiтет проти популiзму

Про Новий рiк, старих полiтикiв та iмунiтет проти популiзму

От вiн i прийшов в Україну – 2017-й, для когось знаковий, для когось, можливо, стартовий, а для когось просто черговий Новий рiк зi своїми атрибутами, подарунками та побажаннями. У Бiлокам’янiй уже розповiли, що «Украина постепенно отказывается от Деда Мороза и Снегурочки», бо вони «москальские»,  нiбито замiнила їх Святим Миколаєм. Хоч це така ж правда, як i те, що в Києвi переслiдують за росiйську мову, а на Донбасi воює американський спецназ. Нi, не вiдмовляємося, господа, шануємо – i Святого Миколая, i Дiда Мороза, i Снiгуроньку, кожного у свiй час. I тут немає нi протирiч, нi пiдмiни. Так i передайте своїм телеглядачам.

Новий рiк традицiйно починаємо з чистого листа. Школярики купують новi зошити - для кращих оцiнок, мажори оновлюють автопарк – для драйву, свiтськi дами замовляють новi наряди - для ефiру з Катею Осадчою, полiтики набираються нових сил – для реформ i  законотворчостi, звичайнi громадяни доїдають олiв’є i мрiють про нових полiтикiв. Тож не дивно, що суспiльство з новою силою заговорило про новi вибори. Менi вже якось доводилося писати, що будь-якi вибори – вчаснi, дочаснi, передчаснi - не матимуть нiякого сенсу, доки не буде прийнято ряд законiв: про обрання народних  депутатiв на пропорцiйнiй основi i з вiдкритими списками, про їх вiдкликання, позбавлення недоторканостi усiх  недоторканих,  призначення нового Центрвиборчкому не з представникiв полiтичних, тим бiльше парламентських партiй, а iз досвiдчених авторитетних юристiв (про що чомусь нiхто не говорить). Нарештi закону про iмпiчмент президента, що убезпечить хiд парламентських виборiв вiд президентського втручання, оскiльки це може стати для гаранта досить ризикованою витiвкою. На цiй позицiї залишаюся донинi, чого й усiм бажаю.

А тепер про питання, кого обирати, якщо доведеться, точнiше – з кого. Напередоднi Нового року Фонд «Демократичнi iнiцiативи» iменi Iлька Кучерiва спiльно iз соцiологiчною службою Центру Разумкова провiв опитування стосовно ставлення українцiв до дострокового припинення повноважень Верховної Ради. Результати виявилися  очiкуваними – бiльшiсть опитаних висловилася саме за такий розвиток подiй. Бо попри те, що наш парламент прийняв ряд антикорупцiйних законiв (пiд серйозним тиском захiдних партнерiв), вiн настiльки далекий вiд проблем країни (навiть росiйська агресiя не примусила його членiв у першу чергу думати про Вiтчизну), демонструє настiльки низький рiвень дисциплiни i вiдповiдальностi, що, висловлюючись непоштиво, його вже давно треба було б розiгнати.   

Згiдно з опитуванням майже 62 вiдсотки українських громадян вважають, що Українi потрiбнi новi полiтики. Але їх вони шукають не помiж себе, а серед давно вiдомих «старих», сподiваючись, що тi самi приведуть у парламент справдi новий людей.  Погляньте, кого нашi спiввiтчизники готовi посадити у крiсла майбутнього парламенту. «Батькiвщину», «Блок Петра Порошенка», «Опозицiйний блок», Радикальну партiю Олега Ляшка, об’єднання «Самопомiч», можливо «Громадянську позицiю» та партiю «За життя». Всi вони добре вiдомi, за винятком останньої, про яку достеменно знаємо тiльки, що це ще один «регiональний» уламок. Зате читали про її лiдерiв.

Голова партiї Вадим Рабинович – офiцiйно везучий бiзнесмен, власник щонайменше двох паспортiв, користується особливою довiрою до  себе з боку впливових полiтикiв Росiйської Федерацiї. Разом iз тим iнтернет-видання «Аргумент» не виключає, що бiзнесова дiяльнiсть Рабиновича – лише прикриття, легенда «пiд якою на територiї України успiшно дiє агент росiйських спецслужб, котрий харчується з реалiзацiї тих чи iнших проектiв, котрi здiйснюються на шкоду державi Україна». Такий собi Сiдней Рейлi харкiвського розливу. I поки що не чутно, щоб Вадим Зiновiйович судився з «Аргументом» за це припущення. Його сподвижник - Євген Мураєв, голова полiтради партiї. З початком росiйсько-української вiйни зайняв проросiйську позицiю, активно виступав за збереження пам’ятникiв та iнших символiв комунiстичного режиму, прихильник федеративного державного устрою України. Обоє володiють телеканалом NewsOne, говорити вмiють i говорять нiбито правду. От тiльки, що за нею стоїть?

«За життя» знаходиться на межi проходження в парламент. На цiй же межi - i «Громадянська позицiя» Анатолiя Гриценка. Вiдверто кажучи, мене дивує її низький рейтинг. Вона патрiотична i налаштована на реформи. Лiдер – людина порядна, принципова, достатньо розумна, перший в українському полiтикумi заговорив про необхiднiсть якнайрiшучiшої боротьби з корупцiєю i суворого покарання за неї працiвникiв правоохоронних органiв аж до довiчного ув’язнення.. Але партiя «не розкручена». Можливо саме тому, що її лiдер – людина порядна, принципова i розумна.

Решта з прохiдних на сьогоднi партiй –  нашi старi знайомi. I вiд того, що у парламентi замiсть Олександра Черненка з’явиться якийсь Бiленко, а мiсце Альони Бабак займе хтось на прiзвище Кабак, нiчого не помiняється. Тож шило на швайку мiнять – тiльки час втрачать. А його i так мало.

Майже одинадцять з половиною вiдсоткiв учасникiв опитування назвали в числi нових полiтичних лiдерiв Надiю Савченко. Швидше всього по iнерцiї. Бо так стрiмко втрачати рейтинг, як вона, мiг тiльки свого часу Вiктор Ющенко. Її епатажнi заяви з першого ж дня повернення в Україну, анархiчна i часом двозначна поведiнка  дуже швидко остудили українцiв. Захоплення вчорашньою бранкою обертається тепер на незручнi запитання до неї. Кажуть, що проект «Жанна Д’Арк» - справа Вiктора Медведчука. Якщо це так, то «Здравствуй, Витя, - Новий год!»

У числi нових лiдерiв респонденти назвали i Юлiю Тимошенко, i  Олега Ляшка, i Вадима Рабиновича... Отож чекаймо на «дев’ятий вал» популiзму на нашi голови i виробляймо проти нього iмунiтет. А поки що пiд святковим настроєм  помрiємо, щоб у Новому роцi в зошитах школярикiв з’являлися  тiльки гарнi оцiнки, мажори не порушували правил дорожнього руху, милi дами на «Свiтському життi» завжди були у доброму гуморi, полiтики нарештi прийняли закони, про якi говорилося вище, а ми з вами через кiлька днiв гарно зустрiли велике християнське свято.

З Рiздвом Христовим!  

2439 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.