ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
01.06.2018 | 14:05

Кропивницький-комунальний: шкідливі ремонти, автономки та відключення будинків від опалення

Кропивницький-комунальний: шкідливі ремонти, автономки та відключення будинків від опалення

Що такого знають тепловики про ремонти житла влітку? Чому вони не в захваті від автономок? Чому рішення про від’єднання багатоповерхівки від централізованого опалення мають схвалити всі мешканці? 

Щойно завершився опалювальний сезон 2017/2018 року. ДП «Кіровоградтепло», найбільше теплопостачальне підприємство міста, відразу почало підготовку до нового. Мета: забезпечити нормативи і режими роботи внутрішньобудинкових систем централізованого опалення. Умови для цього далеко не ідеальні: значна частка  ресурсу основного обладнання котелень і теплових мереж вичерпана. 

 Масові ремонти квартир

Які потенційні загрози несе мешканцям багатоповерхівок літо як сезон ремонтів? Реальні, якщо ремонт в окремій квартирі  супроводжується  самовільним   втручання  господарів  у внутрішньобудинкові системи централізованого опалення  будинку. Така  «самодіяльність»  негативно впливає на гідравлічне регулювання системи теплопостачання будинку. Тобто ремонт у вашій квартирі обернеться недостатньо теплими батареями централізованого опалення сусідів. Працівники ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА»  добре знають, як мудрують споживачі теплової енергії. Часто виявляють заміну сталевих труб на металопластикові із звуженим діаметром,  перенесення приладів опалення на балкони, лоджії, прокладання трубопроводів під підлогою, знищення  перемичок перед приладами опалення на транзитних трубопроводах. Ви переконані, що всі ці «удосконалення» зійдуть вам з рук?   

ДП «Кіровоградтепло»  попереджає:  самовільне втручання в систему опалення багатоквартирного будинку та її  пошкодження тягне за собою відповідальність згідно з законодавством. У разі невиконання вимог законодавства   підприємство матиме право та буде   звертатися до суду в порядку статті 16 ЦК України за захистом своїх прав та інтересів (відновлення становища, яке існувало до порушення). Підприємство діятиме в рамках закону для збереження теплової  інфраструктури міста.   

   Централізоване опалення і автономки

Здавалося б, що всі, хто хотів, вже перейшли на автономки. Однак попит є.  За інформацією міжвідoмчoї кoмісії з рoзгляду питань щoдo відключення спoживачів від мереж централізoванoгo oпалення і гарячoгo вoдoпoстачання, станом на травень городяни подали  949 заяв на відключення окремих приміщень багатоповерхівок від мереж централізованого опалення. 

В oбласнoму центрі 96 багатoквартирних будинків, де мережа теплoпoстачання дуже знoшена. В таких будинках менше 25% квартир залишилoсь із централізoваним oпаленням, тoму обігрівати їх нерентабельно. Міжвідoмча комісія вирішила дати дoзвіл мешканцям цих квартир, а будинки пoвністю відключити від централізoванoгo oпалення. 

Дозволи на таке відключення отримали будинки: вул. Тарковського 50, Архангельська 11, вул. В.Чміленка 88, 96,97, Родимцева 92, Гоголя 95, Декабристів 4, Короленка 30, Л.Куценка 3, Михайлівська 41, Шевченка 48, Єгорова 27. Два будинки обслуговує ДП «Кіровоградтепло», решту - КП «Теплоенергетик». 

Законодавство щодо впровадження індивідуальних джерел опалення  на боці тепловиків, адже масова «автономізація» дуже нашкодила мережам. У Кропивницькому система централізованого теплозабезпечення розбалансована більш, ніж на 60%. 

Мінрегіонбуд детально інформує  щодо опалення багатоквартирних будинків. За Цивільним кодексом України система опалення відноситься до сантехнічного обладнання і належить мешканцям на праві спільної сумісної власності, якщо вона обслуговує більше однієї квартири. Відключення від мереж централізованого опалення   дозволяється   з ініціативи споживачів  багатоквартирних будинків. Рішення про  відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.     

У вашій квартирі автономне опалення й ви переконані, що тепер нікому нічого не винні? Перехід на автономку не звільняє вас від оплати послуги  з централізованого опалення місць загального користування будинку. На виконання цих нормативних вимог  ДП «Кіровоградтепло» укладає із усіма споживачами, які встановили у своїх квартирах автономки, договори про надання названих послуг.

Далеко не італійські зими

Ви вже бачили оголошення: знижка 35 % на заміну газового котла чи встановлення автономного опалення? Ви дізнавалися, чи досі працює та фірма, яка встановлювала вам автономку 8-10 років тому? А даремно. Фахівці  стверджують :  котли європейських виробників ( принаймні першого покоління ) мають встановлений термін експлуатації  і часто  не розраховані на українські зими. Скажімо, італійський режим користування котлом, - прогріти кімнати кілька годин на добу. На весь день котел вимикається. Зими там такі, що гнати температуру до +20 й палити газ не потрібно. А як у нас? Котел у морози може працювати ледь не цілодобово. Тому термін служби обладнання скорочується. Котел починає текти, барахлить, не гріє. Напевно, у пікові роки попиту споживачів про такі побічні ефекти не попереджали. Тоді на цьому робили бізнес. 

Не дивно, що вже є протилежні приклади:  мешканці будинку   навідріз відмовляються від автономки, переважно  люди похилого віку. Вони не знають, як користуватися обладнанням, чи воно безпечне,  хто і  за чиї кошти буде налагоджувати,  ремонтувати, міняти котел. Можливо, це мудрість, яка приходить з віком. Час покаже… 

         Вчасний сезон та кадри

Будь-яке підприємство зможе працювати стабільно і ефективно працювати, якщо колектив згуртовує корпоративний патріотизм. Це гордість за своє підприємство, бажання віддавати свій  досвід і фахові навички для його розвитку. Це впевненість кожного: колеги тебе підтримають.     

Навіть у найважчі роки (заморожені рахунки, затримка зарплати, суди) ДП «Кіровоградтепло» починало опалювальний сезон вчасно. Як запевняє керівник підприємства Валерій Гармаш, це планка якості роботи та відповідальності перед городянами. Влітку колектив переходить на скорочений робочий тиждень, проте повним ходом готує теплове господарство до зими, перевіряє устаткування. 

Вчасно погашені борги споживачів – фінансовий актив для розвитку та тримання на плаву підприємства для виконання покладених завдань. Зараз підприємство працює  в умовах фінансового  протистояння  з ВАТ «Кіровоградгаз» (газовий конфлікт був на слуху всього міста). Однак тут  йдуть назустріч споживачам, яким складно погасити борги за тепло, пропонують реструктуризацію боргу. 

Чи потрібні тут кадри? Так, особливо робочі спеціальності. Це ті бригади, які протягом доби, як правило, в холодну пору року, ліквідують пориви, повертають тепло у наші будинки, дитсадки, школи, лікарні. Кадровий дефіцит має не тільки ДП «Кіровоградтепло». Відтік технарів закордон можна призупинити   вирішенням проблеми на державному рівні. А на місці? Нормальною зарплатнею, соцпакетом, офіційним працевлаштуванням. У  колективному договорі прописані  норми оплати праці, встановлення гарантiй, компенсацiй, пiльг, режим і умови роботи, охорони працi. 

Підприємство сподівається за літо закрити вакансії. І знову бути у п’ятірці кращих профільних підприємств України. Складно тримати лідерство? Так. Але, переконаний весь колектив – це здорові амбіції.      

У господарників та міської влади спільна мета: шляхом модернізації отримати ефективну систему теплопостачання обласного центру.

   

973 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.