ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Кропивницький історик Юрій Митрофаненко відкриває українські стежки фортеці Святої Єлисавети. ФОТО

Кропивницький історик Юрій Митрофаненко відкриває українські стежки фортеці Святої Єлисавети. ФОТО

Днями знаний «мандрований історик» Юрій Митрофаненко для гурту кропивничан та гостей міста провів екскурсію «Українськими стежками фортеці Святої Єлисавети».

"Історія створення на території України російської військової бази - фортеці Святої Єлизавети, - має своє, українське прочитання. Його яскраво проілюстрував під час динамічної екскурсії фортечними валами Юрій Митрофаненко", – відреагував на участь у попередній мандрівці невідомим, як не парадоксально, для більшості жителів Кропивницького центром міста на Інгулі, відомий журналіст і мандрівник Сергій Якунін.

Дійсно розповідь історика-краєзнавця, яка лилася нескінченою рікою яскравих думок представників української й російської історіографії (Наталії Полонської-Василенко, Дмитра Яворницького, Андрія Шиманова та інших), а також письменників (Миколи Гоголя, Вячеслава Шишкова) різних епох про фортецю, – від дня її заснування в середині ХУІІІ століття аж до наших днів, – була справді, як сказав би незабутній історик Сергій Шевченко, україноцентричною.

Піднімаючись вгору валами та спускаючись в рови вузькими стежками серед буяння різнотрав’я й гілок дерев у променях сонця, що заходило за обрій, слухачі дізналися й про особливості будівництва фортеці, котра від початку, як не прикро, стала цвинтарем для багатьох українців (будівників укріплення, жертв багатьох війн аж до теперішньої, голодоморів тощо); й про шлях втечі автора «Холодного Яру» Юрія Горліс-Горського з в'язниці, що поруч, через її бастіони, й ще про багато інших цікавинок, пов’язаних з трагічною й героїчною історією нашого краю.

Фото автора

652 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.