ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Кропивницький готується до головного концерту року

Кропивницький готується до головного концерту року

«Не чекав, що у нас буде «аншлаг», – вдоволено констатував директор обласної філармонії Микола Кравченко. Власне, аншлагом у філармонії нікого, слава Богу, не здивуєш. Але зараз мова про інше, не випадково я взяла слово аншлаг в лапки. Відбувався він на прес-конференції в обласній філармонії, присвяченій кільком травневим подіям. Справді, представники мас-медіа діловий захід філармонії не проігнорували. Й оскільки серед присутніх переважали електронні ЗМІ, а їх сьогодні у нас не бракує, то це й схоже на аншлаг. Треба сказати, що журналістам завжди подобалися філармонійні прес-конференції з розмовами «по душах».

"Одна з найголовніших подій нинішнього травня – це гала-концерт колективів і солістів «Віват, філармоніє!», присвячений 80-літтю утворення культурного центру Кропивницького. Ювілей ніби й не такий «ювілейний», але 80 років, як і 18, в житті буває тільки раз. І в житті філармонії також! Ювілейний концерт відбудеться 22 травня. Але охочих потрапити на нього стільки, що одного концерту замало і 31 травня відбудеться повторний концерт «Віват, філармоніє». Програма концерту цікава, багато номерів супроводжуватимуться рефреном «Виконується вперше», – розповідав Микола Іванович.

До речі, крім директора філармонії з журналістами спілкувалися заступник директора Оксана Буртова, художній керівник Наталя Бондаренко, директор дитячої філармонії Ірина Полонська

Травень у філармонії нашим меломанам дорогий ще й тим, що ось уже двадцять другий рік поспіль тут відбуваються концерти камерної та симфонічної музики «Травневі музичні зустрічі», тепер уже в статусі Всеукраїнського фестивалю. Перший концерт фестивального циклу довірено провести юним талантам: лауреатам міжнародних та всеукраїнських конкурсів дитячих музичних шкіл міста. Концерт із рубрики «Діти для дітей» відбудеться 15 травня о 13 годині на сцені обласної філармонії. А вже ввечері на площі перед філармонією відбудеться офіційне відкриття 22-го фестивалю «Травневі музичні зустрічі». Понад годину над містом лунатиме музика духового оркестру та Джаз-бенду музичного коледжу. Обожнюю «голос начищеної міді», наші професіонали-духовики завжди викликають приємний настрій у слухачів, а ось Джаз-бенд під керівництвом Володимира Чернишенка колектив новий. Принаймні я його ніколи не чула. Послухаємо? На свіжому повітрі, серед квітнучих тюльпанів. Клас!

16 травня з нашим оркестром «Концертіно» під управлінням Наталі Хілобокової виступатиме вже знаний у нашому місті піаніст зі Львова Сергій Григоренко, лауреат міжнародних конкурсів. Музикант неодноразово брав участь у фестивалі «Травневі музичні зустрічі». В програмі концерту – музика Моцарта, Шопена, Мендельсона. 

20 травня у супроводі одного з кращих в Україні симфонічних оркестрів музичного коледжу, який з 2003 року очолює директор музичного училища Лариса Голіусова, відбудеться концерт змішаного хору музичного коледжу та солістів філармонії Анастасії Потоцької ( до речі, це буде перший її сольник!) та Олександра Безая. Звучатимуть сцени та арії з опер Пуччінні, Масканьї і, звісно, Джузетте Верді.  У тому числі і знаменита "Застольна" з опери «Травіата». Отримуйте задоволення.

А 24 травня в рамках фестивалю «Травневі музичні зустрічі» очікується, за словами директора філармонії, головний концерт року(!).

Вперше у нашому місті виступатиме універсальна співачка Ольга Чубарєва, солістка Національної філармонії України, автор проекту «Lady Opera» (тепер це і її сценічне ім’я). В рамках цього проекту проходили концерти світових зірок на престижних сценах світу. Ольга Чубарєва – володарка прекрасного сопрано, але вона не тільки класична співачка. В її репертуарі поряд із оперними аріями невмируща оперета, народна пісня, естрада. Репертуар фестивального концерту витриманий у класичному стилі. Співатиме Ольга Чубарєва у супроводі Вінницького симфонічного оркестру, що вже вдруге бере участь у нашому фестивалі. Розповідаючи про цей концерт, можливістю провести який у нашому провінційному місті, Микола Іванович не приховував деякого розчарування нашою публікою, мовляв, не поспішають, от коли б це був «Лісапетний батальйон»! Одвічна проблема:виховання смаку. Можливо, в майбутньому ситуація зміниться. Підгрунтям для цього служить і наша дитяча філармонія.

Заключний концерт фестивалю камерної та симфонічної музики “Травневі музичні зустрічі» “Casita Diva” відбудеться 28 травня. Знову – на сцені філармонії симфонічний оркестр та мішаний хор музичного коледжу за участю Анастасії Потоцької та Олександра Безая. Родзинкою цього концерту безумовно стане участь у ньому заслуженої артистки України, солістки Національної опери Лідії Забілястої, нашої талановитої землячки. 

Під час фестивалю в одному з фойє буде розгорнуто фотовиставку, а також відбудеться презентація книги Миколи Кравченка, куди увійшли деякі статті наших журналістів. 

«Там і ти є», – вирішила потішити мене художня керівниця Наталя Бондаренко. Даруйтете за мою скромність, але я так і подумала: як же це без мене! Не зважайте. Без вас концерти травневого фестивалю проходити не можуть. Це вже точно!


775 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.