ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
09.04.2020 | 15:58

Кропивницький філокартист мріє організувати виставку поштової Шевченкіани до дня перепоховання Кобзаря. ФОТО

Кропивницький філокартист мріє організувати виставку поштової Шевченкіани до дня перепоховання Кобзаря. ФОТО

Поштові листівки Шевченківської тематики – від своєї появи на світ –  налічують уже далеко не одну тисячу. І, як це нещодавно довів Кіровоградський обласний художній музей комплектом власної Шевченкіани, поштівки цієї тематики, започатковані на зорі минулого століття, продовжують виходити і в наш час. До числа земляків, котрі їх колекціонують, належить відомий філокартист Юрій Тютюшкін.

"У своїй колекції маю кілька десятків листівок, присвячених життю і творчості Тараса Шевченка. Йдеться про комплекти, серії та окремі поштівки. Серед них художні, репродукційні та фотонатурні. Відомо, що однією з перших шевченківських листівок була репродукція портрета Тараса Шевченка роботи художника Івана Крамського, що вийшла ще 1905 року. Згодом побачила світ листівка з автолітографією портрета Великого Кобзаря роботи Фотія Красицького. Здається, що тільки до 1917 року в Україні вийшло близько трьохсот листівок на шевченківську тематику… У другій половині минулого століття, у зв’язку з відзначенням помітних ювілеїв Тараса Шевченка, видано кілька значних серій поштових листівок, до яких увійшли як репродукції художніх творів його самого, так і репродукції на шевченківські мотиви відомих художників Івана Їжакевича, Федора Кричевськоґо, Миколи Глущенка, Антіна Манастирського… Особисто я маю серед іншого, зокрема, добірку репродукцій на поштових листівках народного художника України й мужнього політв’язня Володимира Куткіна (1926-2003). Йдеться про образотворчі роботи, виконані за піснями на слова Тараса Шевченка. Гадаю, що в цей непростий час багатьом буде цікаво познайомитися з ними", – зазначив Юрій Тютюшкін.

І додав, сподівається, що до 22 травня, дня перепоховання Шевченка, матиму можливість організувати виставку поштової Шевченкіани з моєї колекції.

Фото автора

639 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.