ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Кропивницькі туристи побували біля пам’ятника геніальному «Щедрику». ФОТО

Кропивницькі туристи побували біля пам’ятника геніальному «Щедрику». ФОТО

Днями мешканці Кропивницького завдяки клубу «Мандрівник» побували в Тульчині, що на Вінничині. Не так давно візитівкою подільського міста для одних вважався своєрідний пам’ятник вершнику – Олександру Суворову – полководцю, котрий залізом і кров’ю розширював і зміцнював Російську імперію. Для інших – палац та інші пам’ятки зодчества, що лишилися разом із чисельними легендами як пам’ять про польських магнатів Потоцьких. Екурсоводи згадували також автора «Енеїди» Івана Котляревського та Олександра Пушкіна з його друзями декабристами, котрі теж колись поклонялися «горбам похилим Тульчина».

Нині ж настав час видатного композитора Миколи Леонтовича, значна частина творчого життя якого саме й пов’язана з Тульчином. Здається, що в цьому подільському містечку все нагадує про «українського Баха». І величний пам’ятник композитору, і назва широкої центральної вулиці (колишньої Леніна), й чисельні барвисті мурали з зображенням портрета геніального українця з героями увічнених ним народних пісень, і «Леонтович Арт-квартал», де проводяться оперні фестивалі… Але найсильніше враження справляє пам’ятник «Щедрику»! Рідкісний пам’ятник пісні, котра за сто років завоювала мало не увесь світ!

До речі, на стендах музею, присвячених добі Української революції 1917-1921 років, є інформація й про нашого земляка родом із Голованівщини Всеволода Голубовича, котрий після уродженця Єлисаветграда Володимира Винниченка очолював уряд УНР, а після Олександра Шульгина, котрий провів дитинство в місті на Інгулі, –  міністерство міжнаціональних справ. Виявляється Тульчинський край став його другою домівкою.

Про все це кропивничани дізналися й побачили на власні очі знакові місця Тульчина завдяки працівниці місцевого краєзнавчого музею пані Анні. Можливо її розповідь саме для клубу «Мандрівник» вийшла такою непересічною, змістовною й теплою ще й завдяки її родинним зв’язкам на Кіровоградщині, яку вона постійно відвідує?!

Фото автора

672 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.