ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
06.07.2017 | 15:00

Кропивницькі майстрині та школярі символічно об'єднали намистом карту України. ФОТО

Кропивницькі майстрині та школярі символічно об'єднали намистом карту України. ФОТО

У Кропивницькому продаватимуть намистики з малюнками школярів, аби допомогти військовому з третього полку спецпризначення.

Про це у коментарі РК розповіла майстриня Валентина Добровольська.

«У Кропивницькому 18 травня стартувала акція «Вишиванкова Україна», вихованці двадцяти центрів естетичного виховання шкіл обласного центру вишивали карту України. Кожному закладу за лотереєю дісталася для роботи одна із 24 областей чи Автономна Республіка Крим. Ми довго думали як прикрасили зворотній бік карти. Спочатку виникла ідея його розмалювати. За розподілом мені дісталася Київська область», - зазначила Валентина Добровольська.  

І додала, що спочатку ідея була зробити малюнок пов'язаний з конкретним регіоном. Валентина Яківна розповіла, що думаючи над характерними рисами Київщини відразу спало на думку Євробачення і його символ намисто. Саме так виникла ідея на зворотному боці  створити намистинки, які би об’єднали всю Україну.

Понад три тижні над цим проектом працювали майстриня Валентина Добровольська, методист станції юних техніків Ірина Костинська, вихованці центрів позашкільної освіти разом з педагогами. Учениці з школи №32 приходили три дні підряд, аби допомагати створювати карту.

«Намистинки, як і сама мапа, виготовлені з пінопласту. Вони різних розмірів, як і в справжньому намисті, але об’єднанні червоним ланцюжком. Школярі під час оздоровчого табору приходили на екскурсію на Станцію юних техніків і залишалися розмальовувати намистинки. Діти із захопленням малювали, у кожного була своє ідея і ми не стали їх обмежувати», - зазначила Ірина Костинська. І додала, що виявилося намистин більше чим потрібно на карту, тоді  майстрині вирішили їх продавати і допомогти військовому третього полку спецпризначення.

 Перетин намиста на цій карті відбувається в центрі Кіровоградської області. Під час роботи майстрині неодноразово говорили, що вони намистом з’єднали Україну з Кримом і він обов’язково повернеться.

Розмір карти 4 на 6 метра.

Презентувати кропивничанам мапу «Вишиванкова Україна» планують на День Незалежності, саме тоді і розпочнеться благодійний продаж намисти, а продовжиться його на День міста. 

1887 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.