ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Кропивницькі фестивальні горизонти: в очікуванні 49-ого свята «Вересневі самоцвіти». ФОТО

Кропивницькі фестивальні горизонти: в очікуванні 49-ого свята «Вересневі самоцвіти». ФОТО

Ще зовсім недавно я з нетерпінням чекала нашого прекрасного вересневого свята, в рамках якого проводиться театральний фестиваль. 

Час вносить свої корективи і тепер я можу тільки пошкодувати, що не пишу театральні огляди, знову і знову переживаючи пам’ятні фестивальні моменти.

Як, наприклад, знайомство і цікаве спілкування з народним артистом України Федором Стригуном, керівником Львівського театру імені Марії Заньковецької. Настільки я пам’ятаю, цей перший приїзд заньківчан (і, до речі, не тільки театральної трупи, а й студійців Федора Стригуна, котрі на землі корифеїв зіграли Карпенкове «Житейське море») поклав початок театральному фестивалю «Вересневих самоцвітів» у тих рамках, які ми спостерігаємо і сьогодні. Якщо я в чомусь помиляюсь, то впевнена, мене є кому виправити, адже на адресу нашої публіки всі гастролери посилають такі компліменти, що впору повірити: таких відданих театралів не існує ніде! Хоч чесно кажучи, така оцінка – то обов’язок ввічливості, скоріше. Ну, нехай так!

Але в нашому місті справді люблять театр. І народ чекає вересневих вечорів у театральній залі. Тож, уже з 10 вересня порадіємо зустрічі з театрами різних міст України. 

Про те, що чекає театралів у той осінній тиждень 49-ого свята «Вересневі самоцвіти» вже розповів директор театру імені Кропивницького Володимир Єфімов. Сподіваюсь, і моя інформація не буде зайвою. Навіть дозволю собі дещо уточнити. 

Скажімо, Львівський обласний театр імені Юрія Дрогобича приїздить до нас не вперше. Кілька разів театр був учасником вересневого фестивалю. І просто приїздив на одноденні гастролі, це свідчить, що атмосфера нашого театрального міста йому сподобалась і запам’яталась. А ми суттєво оцінили творчий почерк театру, адже щоразу він представляв різножанрові твори: й італійську мелодраму, і вітчизняну класичну трагікомедію, і філософську притчу, і комедію-фарс. 

11 вересня театр імені Юрія Дрогобича зіграє фестивальну виставу «Кредит для камікадзе». Автор п’єси – наш старий знайомий успішний український драматург Анатолій Крим. Наш театр імені Кропивницького неодноразово звертався до творчості Крима. Але найбільше залишилася в пам’яті театралів вистава Михайла Ілляшенка «Бажання екстриму», гостра, сучасна, майже памфлетна історія про «слуг народу» (ви тільки не робіть поспішних висновків, на жаль, ці «слуги» не сьогодні народилися!), зіграна Володимиром Мироновичем і Юрієм Жеребцовим, акторами, які вже в кращих світах, але пам’ять про них жива! Вистава «Кредит для камікадзе» львівського обласного театру імені Юрія Дрогобича, як можна зрозуміти з анотації, також порушує гострі проблеми сьогодення, вона мудра і вражаюча. Отже, скоро ми можемо в цьому пересвідчитись.

А відкриє фестиваль вистава Вінницького обласного драматичного театру імені Миколи Садовського «Квітка» за п* єсою Олега Миколайчука-Низовця. Ім’я автора п’єси мені ні про що не говорить, а присвячена вона американській співачці українського походження Квітославі Цісик. Її батьки емігрували зі Львова у 1944 році. Квітка народилася в Америці і стала відомою у своїй країні співачкою. Свої враження про постановку ми складемо 10 вересня, коли розпочнеться фестиваль.

Стане гостем нашого міста і театр із Хмельницького, який носить ім’я Михайла Старицького. Фестивальна вистава хмельничан мене дещо здивувала і викликала певні емоції. Театр везе до нас виставу за п’єсою Володимира Канівця «Як наші діди парубкували». Легка, розважальна комедія про «любов, яка долає перепони» ще наприкінці 80-х років минулого століття прикрашала репертуар театру імені Кропивницького. А прем’єру цієї вистави кропивничани грали… на виїзді у знаменитому колгоспі Леоніда Шліфера. Я чому про це згадала? Режисер вистави Михайло Барський запросив мене на цю прем’єру і в пам’яті закарбувалася атмосфера пізнього вечора, коли сільські трударі зібралися після робочого дня в імпровізованому клубі на свіжому повітрі і гаряче аплодували нашим артистам. Побачимо, «як парубкуватимуть» хмельницькі артисти.

Ще два театру познайомлять театралів із драматургією Павла Ар*є. Миколаївський російський драматичний театр покаже на малій сцені одноактівку на тему жіночої психології «Кольри» у постановці Олексія Павліщева. До речі, виставу гратимуть українською мовою. 

А на великій сцені Ніжинський драматичний театр імені М. Коцюбинського зіграє сучасну українську комедію «Експерементаріум (баба Пріся та інші герої)». Мова йде про сім*ю, яка живе у Чорнобильській зоні відчуження. Тут і містика і фантастика і спогади і галюцинації. Оригінально!

Гарного вам настрою і щасливого фестивального тижня!


549 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.