ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Кримськотатарське радіо «Куреш»: слухай, живи, борись!

Кримськотатарське радіо «Куреш»: слухай, живи, борись!

Росія, яка обіцяла Кримові  краще життя,  фактично заборонила кримськотатарський Меджліс, вигнала з півострова  їхній єдиний національний  телеканал АТР, тож кримські татари, які виїхали на територію України, змушені будувати нові інформаційні канали звязку із співвітчизниками,  що залишились  у Криму. Один з них – радіо «Куреш», редакція якого розміщена у невеликому будиночку кримськотатарського Меджлісу, який тепер діє в Херсоні.

Поки що слухати його можна лише через інтернет. Крім музичних програм, 70 відсотків яких становить кримськотатарська музика, 30 – українська, популярністю користується (зв’язок зі слухачами через електронну пошту, есемески) передачі, присвячені захисту прав людини, освітнім проблемам,  історії кримськотатарського народу, аналітична програма  «Обличчя реальної політики».

Директор радіо «Куреш» Ібрагім Сулейманов  із сумом констатує, що  в Криму із кожним днем посилюються  репресії, якщо раніше була хоча б видимість дотримання законності, то нині  влада проявляє сваволю, не реагуючи  й на міжнародний розголос. На його думку, мета Росії – залякати людей настільки, щоб вони  перестали визнавати себе окремим народом. На  декого такі дії російської влади діють. Але, наприклад, із 34 членів Меджлісу тільки троє перейшли на бік Росії.

Здачу Криму Ібрагім Сулейманов вважає державною зрадою найвищої категорії, але впевнений, що кримськотатарський народ не бачить себе поза Україною. На жаль, вона поки що мало турбується про інформаційну єдність з мешканцями півострова. Тільки наприкінці травня цього року було встановлено обладнання, яке дозволяє українським FM-радіостанціям бути почутими у кількох прикордонних кримських районах. Про весь Крим  і досі не йдеться. Тож лозунг радіо «Куреш» - слухай, живи, борись! – очевидно, ще довго буде актуальним.

542 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.