ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
11.04.2019 | 12:09

Костянтин Данильченко: Проект «HealthLink» прискорює процес подолання епiдемiї ВIЛ на Кiровоградщинi

Костянтин Данильченко: Проект «HealthLink» прискорює процес подолання епiдемiї ВIЛ на Кiровоградщинi

Проект «HealthLink» «Прискорення сталої вiдповiдi епiдемiї ВIЛ/СНIД на Кiровоградщинi» прискорює процес подолання епiдемiї ВIЛ в Українi, дає можливiсть швидко i безпечно пройти тест на ВIЛ, у разi необхiдностi – почати лiкування. Його реалiзує Кiровоградське обласне вiддiлення Всеукраїнської благодiйної органiзацiї Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВIЛ/СНIД» за пiдтримки агентства США з мiжнародного розвитку (USAID). Якi завдання команда проекту ставить цього року розповiдає його керiвник Костянтин Данильченко.

– Проект «HealthLink» має своє продовження. З якими результатами завершили минулий рiк?
– За минулий рiк обстежили 1047 осiб, виявили 36 осiб з ВIЛ-iнфекцiєю. Юрист супроводжував двох людей, якi живуть з ВIЛ. Клiєнти проекту задоволенi роботою нашої команди. Для них це реальна пiдтримка, якої їм не вистачає. Соцiальний працiвник супроводжує клiєнтiв з початку дiагностики i до початку лiкування. Кожна iсторiя має свiй успiх. Наприклад, минулого року наш соцiальний працiвник взяв пiд супровiд молодого хлопця, який дiзнавшись про ВIЛ, зневiрився у собi. Ми надали йому необхiдну психологiчну допомогу i хлопець не лише змiг подолати хвилювання, а й повiрив у свої сили, повернувся до свого захоплення – виготовлення сувенiрiв.
– У яких районах цього року посилилася робота команди «HealthLink» у протидiї епiдемiї ВIЛ?
– Ми спiвпрацюємо iз центрами первинної медико-соцiальної допомоги Свiтловодського, Новомиргородського, Добровеличкiвського районiв. Зараз у проектi беруть участь дев’ять медичних закладiв.
– Ви анонсували, що передавали експрес-тести у лiкарнi. В якiй кiлькостi i в якi заклади охорони здоров’я?
– В усi заклади охорони здоров’я проекту передали швидкi тести. Це 387 штук, проте їх не достатньо, щоб покрити усю потребу у тестуваннi. Як вiдомо, заклади теж закуповують власнi тести. Їх не достатньо, щоб обстежити максимальну кiлькiсть людей, зокрема, уразливi групи населення. Лiкарi визначають потребу в обстеженнi кожного конкретного пацiєнта. Обстеження на ВIЛ можна пройти, звернувшись самостiйно до лiкарнi. Кожен повинен знати про свiй ВIЛ-статус, адже вiд того залежить наше життя.
– Один iз напрямкiв проекту – це i навчання медперсоналу. Якi результати дають проведенi тренiнги?
– Пiсля проведення тренiнгiв минулого року вiдмiтилося бiльш лояльне ставлення медичного персоналу закладiв до соцiальних працiвникiв та клiєнтiв проекту. Учасники тренiнгу вiдгукувалися лише позитивно, дякували за корисну iнформацiю. Зараз у нас тривають два види тренiнгiв для медичних працiвникiв, це «Основи консультування i тестування на ВIЛ-iнфекцiю уразливих груп населення швидкими тестами» та «Подолання стигми та дискримiнацiї, пов’язаної з ВIЛ, у медичних закладах України, як основного бар’єру до тестування та лiкування». Про нашi тренiнги знають усi медичнi працiвники Кiровоградщини.
– Яких результатiв планується досягнути пiсля завершення проекту?
– На цей рiк ми ставимо перед собою амбiтнi плани – обстежити майже 3 тисячі людей, якi цього потребують. Понад 300 людей отримають комплексну соцiальну, психологiчну та юридичну пiдтримку. Проведемо 5 тренiнгiв для лiкарiв та медсестер закладiв-партнерiв проекту.

Спiлкувалася Вiкторiя Семененко

327 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.