ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Компетентно про актуальні питання землеустрою

 

У Відділі у Компаніївському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області   1 листопада поточного року відбулася нарада із землевпорядниками району.

Начальник Відділу Микола Поліщук поінформував присутніх щодо питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. На території району вже існує Компаніївська селищна об’єднана територіальна громада, яка цьогоріч вже отримала в комунальну власність 164 земельні ділянки загальною площею 3637,66 га.

За словами начальника  Відділу у Компаніївському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, це дає можливість чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю та стимулює територіальні громади до їх добровільного об’єднання. Нині процес децентралізації в районі триває. І до вищезазначеної ОТГ виявили бажання приєднатися ще 3 сільські ради: Софіївська, Полтавська і Нечаївська. Тож збільшуватиметься й площа, переданої в комунальну власність землі.

Актуальним було й питання підготовки земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності щодо продажу права оренди на земельних торгах. Таким чином цьогоріч було продано 6 прав оренди на земельні ділянки загальною площею 162,5 га.

Як зазначив начальник Відділу, слід активізувати роботу у цьому напрямку. Адже за кошти, що надходитимуть до місцевих бюджетів, можна поліпшувати стан  інфраструктури населених пунктів, тим самим покращувати добробут сільських мешканців.

Крім того Микола Поліщук акцентував увагу присутніх стосовно наявності у них проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць, відомості про які у Державному земельному кадастрі та Державному фонді документації із землеустрою відсутні та наголосив на необхідності забезпечити внесення відомостей щодо меж населених пунктів до Державного земельного кадастру відповідно до вимог законодавства.

На нараді також обговорювалися й питання надання земельних ділянок учасникам АТО (ООС). Так, від часу запровадження ініціативи Урядом на сьогодні у Компаніївському районі Кіровоградській області учасники АТО вже завершили процес оформлення у власність 405 земельних ділянок. Проекти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею 755,1 гектара. За словами Миколи Поліщука, робота щодо забезпечення землею учасників АТО є постійною і щоденною. До її проведення застосовується індивідуальний підхід, з врахуванням особливостей кожного захисника Вітчизни.

Натепер такі наради тривають в усіх  Відділах у районах Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.

343 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.