ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
19.11.2020 | 17:02

Коли родовище під Кропивницьким стане радіологічно безпечним

Коли родовище під Кропивницьким стане радіологічно безпечним

Сьогодні, 19 листопада, як і планували, у міській раді Кропивницького провели першу міжнародну онлайннараду з питання реабілітації майданчика захоронення відходів дезактивації “Веселівське родовище”. Про це інформує пресслужба міськради.

Від міської влади в обговоренні актуальної для громади проблеми взяли участь секретар міської ради Андрій Табалов, т. в. о заступника міського голови Сергій Колодяжний та начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергій Коваленко. Партнерами міста виступили провідні спеціалісти  Швеції і Норвегії, фахівці Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної інспекції ядерного регулювання України та ДСП “Радон”.

Андрій Табалов ознайомив учасників конференції з історією проблемної ситуації. Зона захоронення радіоактивних відходів була утворена ще 22 листопада 1988 року. Там  зберігаються 224 контейнери з рівнем радіації до 300 мкР. Три року тому невідомі особи за допомогою екскаватора почали його розкопки. Міська влада незаконні роботи припинила. Того ж дня було здійснене радіаційне обстеження території: до робіт терміново залучили фахівців ДП “Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки”

"До сьогоднішнього дня міська рада проводила роботу з пошуку джерел фінансування, щоб привести територію в безпечний стан.  Звернення до Кабміну не дало результату, а потенційні інвестори бояться тут працювати. Ми до цього часу не отримали навіть наукових рекомендацій для прийняття вірного технологічного рішення про поводження з аварійними радіоактивними відходами. А такі рішення мали б бути, згідно з протоколами робочих нарад, – повідомив Андрій Табалов. 

Варіант, як бути з родовищем, запропонував представник AFRY Group, Швеція Родольфо Авіла. Він – за проєкт реабілітації “Веселівського родовища”. Розрахована програма на два роки реалізації. Протягом першого – збиратимуть інформацію, оцінюватимуть ризики, розроблятимуть програму моніторингу, виконають попередній аналіз варіантів реабілітації. Другий рік роботи займе вибір оптимального варіанту реабілітації і розробка технічного рішення.

"Мета цього проєкту – зробити родовище радіологічно безпечним. Поточний його стан не відповідає національним і міжнародним стандартам безпеки для зберігання та захоронення радіоактивних відходів. Ми розуміємо, що міській владі Кропивницького не вистачає ресурсів, необхідних для виконання такої роботи, тому й пропонуємо співпрацю", - повідомив Родольфо Авіла. 

На реалізацію потрібного громаді проєкту міська влада Кропивницького дала згоду. Результатом домовленостей під час наради стане підписання угоди між сторонами співпраці і реалізація проєкту стартує. За його виконання візьмуться вже в перші місяці 2021 року. Розпочнуть зі збору та обробки необхідної інформації.

       Читайте також: У Кропивницькому знову почали розкопувати радіоактивний метал, цього разу вручну 

Для мешканців Кропивницького розритий серед поля могильник не несе загрози, подію розслідує поліція 649 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.