ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
24.11.2020 | 16:16

Кого попередньо вважають винними у вибуху на заправці на Київській у Кропивницькому

Кого попередньо вважають винними у вибуху на заправці на Київській у Кропивницькому

У Держпрацi завершили розслiдування дiй працiвникiв автостоянки на вулицi Київськiй у Кропивницькому, якi призвели до вибуху 27 березня 2019 року. Тоді водiй автоцистерни помер через отриманi опiки. Винними вважають водiя, який загинув, та головного iнженера заправки, розповiв головний iнспектор сектору розслiдувань Костянтин Мазур.

Слiдство з’ясувало, що пiдприємець, зареєстрований у Днiпропетровськiй областi, отримав замовлення вiд товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю iз Кропивницького на постачання скрапленого газу. Із Кривого Рогу до Кропивницького направили вантажний автомобiль із автоцистерною. Водiй та приймальник газу – головний iнженер товариства, приїхали на розвантаження за адресою: вулиця Київська, 48А.

Водiй почав перекачувати газ зi своєї цистерни до вантажного автомобiля з iншою автоцистерною. Головний iнженер у момент витоку газу вiдiйшов вiд мiсця проведення робiт, а коли з'явився, вже стався спалах.

Однiєю з обставин вибуху стало вiд’єднання заправного шлангу.

Згiдно з правилами забороняється залишати без нагляду автомобiлi пiд час зливання газу. Такi роботи необхiдно виконувати бригадою, яка складається щонайменше з двох працiвникiв.

Враховуючи той факт, що водiй один виконував газонебезпечнi роботи, головний iнженер порушив правила.

Також пiд час наповнення автоцистерни необхiдно слiдкувати за рiвнем газiв, за манометром наповнювальної колонки, герметичнiстю з’єднань. Водiй не побачив, що шланг вiд’єднався, i цим порушив правила.

Це сприяло збiльшенню площi вибуху, коли керована ситуацiя перетворилась у некеровану – газ потрапив на розiгрiту систему вiдводу вiдпрацьованих газiв автотягача. Так загорiлася газоповiтряна сумiш вiд якої водiй отримав опiки.

Комiсiя дiйшла висновку, що нещасний випадок згiдно пункту правил "Виконання потерпiлим посадових обов’язкiв згiдно з внутрiшнiм трудовим розпорядком пiдприємства, у тому числi у вiдрядженнi" вважається пов’язаним із виробництвом.

Щодо головного iнженера товариства, нещасний випадок вважається не пов'язаним із виробництвом, оскiльки в момент нещасного випадку вiн виконував роботу в iнтересах iншого суб’єкта господарювання за сумiсництвом.

Працiвники держпрацi передадуть матерiали слiдства до полiцiї. Там мають ухвалити рiшення про вiдсутнiсть або наявнiсть порушення, квалiфiкувати його та, у разi встановлення правопорушення надiслати справу до суду.

Читайте також: Наслідки пожежі на автостоянці в обласному центрі: згоріли техніка та будівля

Суд обрав запобіжний захід керівнику підприємства "Елан-Вi"

Микола Чечоткін: Рятувальники, які постраждали внаслідок пожежі на заправці в Кропивницькому, – справжні герої 

398 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.