ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Книги, що колись належали кропивницькому поету Валерію Гончаренку, зберігатимуться у музеї. ФОТО

Книги, що колись належали кропивницькому поету Валерію Гончаренку, зберігатимуться у музеї. ФОТО

Так звані «блошині ринки», що споконвіку існують чи не у всіх країнах світу, інколи приносять дивні відкриття. Минулої суботи прямо скажемо порадувало «поле чудес», що поблизу старого автовокзалу в обласному центрі. На очі потрапили книги, які колись належали незабутньому кропивницькому поету Валерію Гончаренку (1942-2000).

Довідатися про те, що це саме книги з особистої бібліотеки поета, а не інакше, виявилось напрочуд легко. Ось, наприклад, одне з видань серії «Перша книга поета» видавництва «Донбас». Це – «Журавлиний леміш» майбутнього шевченківського лауреата Леоніда Талалая (1941-2012) за 1967 рік з дарчим написом: «Валерію Гончаренку з щирим побажанням. Леонід Талалай». Або гарно видані «Поезії» майбутнього «прораба перестройки» й головного редактора журналу «Огонёк» Віталія Коротича з його автографом: «Валерію – дуже гарному поетові, якого радісно читати і радісно думати про завтрашні його книги. Віт. Коротич. 29.ІХ.70». Є тут і збірочка «Поклик простору» нашого земляка й теж майбутнього лауреата Шевченківської премії Володимира Базилевського. А на ній авторською рукою написані такі слова: «Валерію Гончаренку (дивись присвяту ст.50) – з нагоди повернення з Болгарії. Щоб наша доля нас не цуралась. 14/ІХ.1977. м. Кіровоград. Підпис».

Крім книг, подарованих Валерію Гончаренку побратимами по перу, придбав також «Вірші» Павла Тичини за 1954 рік, де на форзаці блакитним чорнилом ще не зовсім впевнено розписався сам Валерій Гончаренко, засвідчуючи, що він є власником цієї книжечки. А ще - вибране Василя Земляка «Чарівний кінь». Цю книгу (знову таки, як видно з напису на ній) подарували йому 13 лютого 1979 року учні середньої школи №1 імені Тараса Шевченка смт Голованівськ «в знак глибокої вдячності до його пристрасного поетичного слова».

Щойно знайдені книги  незабаром будуть передані до міського Літературно-меморіального музею Івана Карпенка-Карого, де вже зберігається частина творчого спадку Валерія Гончаренка.

Фото автора

423 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.